istanbul escort

22 Eylül 2018 Cumartesi

Başkan Gürel’e “Neyi saklıyorsun” sorusu

CHP İl Başkanı Necati Tığlı, Kerasus dinlenme tesislerinin satışına ilişkin partisine mensup İl Genel Meclis üyeleri tarafından verilmek istenen araştırma önergesinin Meclis Başkanı Mürşit Gürel tarafından reddi yönünde oylama yaptırılarak işleme konulmamasına çok sert tepki gösterdi

10 Nisan 2018 Salı 11:27
Bu haber 663 kez okundu
Başkan Gürel’e “Neyi saklıyorsun” sorusu

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Necati Tığlı yaptığı yazılı açıklamada İl genel meclisi Başkanı Mürşit Gürel’e ağır sözlerle yüklendi.

Tığlı, “Giresun İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantısında 6.4.2018 Cuma günkü gündem görüşmelerinde Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclisi üyelerince verilen araştırma önergesi Meclis başkanı Mürşit Gürel tarafından önergenin reddi oylanarak sayısal çoğunlukla reddedildi” dedi.

RED EDİLEN ÖNERGEYİ KAMUOYUNA AÇIKLADI

CHP İl Başkanı Necati Tığlı, red edilen önergeyi de yazılı basın açıklaması ile kamuoyuna açıkladı. Tığlı’nı9n konuya ilişkin partisi tarafından verilen ve red edilen önerge şöyle “Bulancak İlçesi Yalıköy köy sınırları içinde bulunan ve mülkiyeti köy tüzel kişiline ait olan Kerasus Dinlenme tesislerinin bulunduğu arsa;

Giresun İl Özel İdaresi tarafından Kamulaştırılmıştı, Bu kamulaştırma işleminden sonra Kamulaştırılma bedeli ödemesi yapılmamış, ödeme yapılmadığı halde birleştirilen parseller toplu olarak satışa çıkarılmıştır.

-Ödemenin ne zaman yapılacağı?

-Köy tüzel kişiliğinden alınan arsa bedeli ile satış bedeli arasında büyük fark vardır nedenin araştırılması?

-Satışa çıkarılan arazinin ihale günü teminat yatıran alıcı olmasına rağmen ihaleye girmemesinin nedeninin araştırılması?

-Mevcut yerde bulunan tesisin tahliyesi kararı olmasına rağmen neden tahliye edilmediği ve kuruma olan borç miktarı ile ne zamandan beri kira tahakkuk ettirilmediğinin ilgili komisyonun araştırma yaparak, gerekli bilginin Giresun il genel meclisine sunulmasını arz ederiz.05 Nisan 2018”

GÜREL ŞİMDİ SANA SORUYORUZ

- Bu araştırma önergesinde açığa çıkmasını istemediğiniz nedir?

- Kerasus tesislerinin işletmecileri ile aranızdaki bağ nedir?

- Köyün alacağı olan paranın ödenmeme sebebi nedir?

- Satın almak için teminat yatıran vatandaşla olumlu/olumsuz ilişkiniz nedir?

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV