istanbul escort mp3 indir

16 Ekim 2018 Salı

Yayla esnafı gıda güvenliği konusunda bilgilendirildi

Giresun'da Kümbet, Uzundere, Kulakkaya, Bektaş ve Paşakonağı yaylalarında esnaflara yönelik gıda güvenliği eğitim ve bilgilendirme toplantıları yapıldı.

07 Ağustos 2017 Pazartesi 10:02
Bu haber 1377 kez okundu
Yayla esnafı gıda güvenliği konusunda bilgilendirildi

 Toplantıya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve İl Ticaret Müdürlüğünde görevli personel ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde görevli veteriner hekim ve gıda mühendisleri katıldı. Yaz mevsiminde yaylalardaki turizm faaliyetlerinin artması dolayısıyla gerçekleştirilen toplantıda, gıda üretim, satış ve tüketim zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının kontrol altına alınması amaçlandı. Esnafa işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, işletme kayıt belgesi, fiyat listeleri, kişisel hijyen, gıda mevzuatı, gıda hijyen yönetmeliğine ait uygulamalar konusunda teorik ve pratik bilgiler verildi.

Kümbet ile Uzundere'de 32 fırın, kasap, lokanta, bakkal-market, kahvehane, Bektaş ve Kulakkaya'da 31 ve Paşakonağı'nda 10 olmak üzere toplamda 73 esnafa görsel sunum yapılan toplantıda esnafın soruları cevaplandırıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV