istanbul escort mp3 indir

16 Ekim 2018 Salı

Kamu Hastanelerinde Dijital Hastane Toplantısı gerçekleşti

Sağlık Bakanlığı ve HIMSS Avrupa (Healthcare Information and Management Systems Society / Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu) arasında yapılan protokol kapsamında, Giresun Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı sağlık tesislerinin EMRAM 6 (Elektronik Tıbbi Kayıt Kabul Modeli) ve üzeri seviyeye çıkarılması amacıyla, SB-GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları EAH konferans salonunda ‘HIMSS EMRAM Seviye 6 GAP Analizi’ toplantısı gerçekleştirildi.

27 Eylül 2017 Çarşamba 09:23
Bu haber 1017 kez okundu
Kamu Hastanelerinde Dijital Hastane Toplantısı gerçekleşti

Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İlker Köse’nin konuşmacı olarak katıldığı toplantıya, Genel Sekreter Opr. Dr. Hasan H. Arslantürk, hastane yöneticileri, bilgi işlem personelleri, kalite direktörleri ve eczacılar katıldı.

1961 yılında kurulan HIMSS, hastanelerin dijital süreçlerini değerlendirmek ve ne kadar dijitalleştiklerini tespit etmek için hastaneleri ‘dijitallik’ kavramı üzerinden analiz ederek 1'den 7'ye kadar derecelendiriyor ve akredite ediyor.

Uluslararası standartlara uygunluğun temini ve klinik süreçleri iyileştirmek amaçlı uygulanan EMRAM Modeli kapsamında Giresun’da 'HIMSS Stage 6' akreditasyonuna sahip olan Tirebolu Devlet Hastanesi bulunuyor. Çalışmalar yatan hasta kabul eden tüm kamu hastanelerine uygulanmak üzere devam ediyor.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV