18 Temmuz 2018 Çarşamba

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

İş yerlerindeki ecza dolaplarını ihmal etmeyin

Ada Hastanesi Eczacısı Arif Özdemir, işyerlerinde bulunan ecza dolaplarının içlerinin mutlaka gerekli tıbbi malzemelerle dolu olması ve konunun ihmal edilmemesi gerektiğini söyledi.

04 Ağustos 2017 Cuma 17:13
Bu haber 1153 kez okundu
İş yerlerindeki ecza dolaplarını ihmal etmeyin

Olabilecek çeşitli yaralanmalara önlem olarak, ilk yardım amacıyla kullanılan ecza dolaplarının içlerinin boş kalmaması gerekiyor.  Özel Ada Hastanesi Eczacısı Arif Özdemir ilk etapta ecza dolaplarının alınıp, sonradan gerekli ehemmiyetin gösterilmediğini söyledi. Konuşmasına şöyle devam eden Özdemir, “İş yerlerinde 14765 sayılı işçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğüne göre mutlaka kişisel ilk yardım paketlerinin veya ecza dolabının bulunması gerekli.

Kazaya uğrayan kişinin herhangi bir sağlık tesisine gönderilinceye kadar ya da acil sağlık yardımı alıncaya kadarki geçecek süre içerisinde ilk müdahalesinin yapılabilmesi için her işyerinde ecza dolaplarının bulundurulması gerekir. Ayrıca çalışanlara tıbbi malzemelerin kullanımı konusunda da eğitim verilmelidir.  Ecza dolapları mutlaka uygun koşullarda son kullanım tarihleri geçirilmemiş malzemelerle dolu olmalı. İşyeri sahipleri Ecza dolaplarını ve bu dolapların içerisinde bulunması gereken malzemeleri serbest eczanelerden temin edebilirler. Ecza dolaplarının içinde; pamuk, steril gazlıbez, sargı bezi, Betadin (antiseptik), steril yapıştırıcı band, makas, flaster gibi malzemeler ve bazı acil gereken ilaçlar olmalı ve bu ürünlerin son kullanım tarihleri belirli aralıklarla kontrol edilmeli” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV