18 Temmuz 2018 Çarşamba

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Giresun göz cerrahisinde hedef büyüttü

Giresun Üniversitesi Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kentte bugüne kadar yapılamayan "vitrektomi" ameliyatı yapıldı.

30 Mayıs 2017 Salı 09:30
Bu haber 1818 kez okundu
Giresun göz cerrahisinde hedef büyüttü

Giresun Kamu Hastaneler Birliğinden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile Giresun Üniversitesi arasında gerçekleştirilen birleşmenin ardından hastanenin göz cerrahisinde hedef büyüttüğü belirtildi.  Açıklamada, son olarak özellikle komplike katarakt cerrahisinde ve şekere bağlı göz içi kanama nedeniyle yapılan "vitrektomi" ameliyatının hastanede başarıyla uygulanmaya başlandığı aktarılarak, şu ifadelere yer verildi: "Vitrektomi ameliyatı, gözün ağ tabakası olarak bilinen retinaya yapılan komplike bir cerrahi uygulamadır.

Vitrektomi, göz arkasındaki yırtıkla seyreden retina dekolmanında, özellikle diyabete bağlı görülen göz içi kanamalarda ve komplike katarakt cerrahilerinde uygulanmaktadır. Bağışçımız sayesinde alınan son teknoloji cihazımız ile bu ameliyat Giresun halkının hizmetine sunulmuştur. Bu ameliyat sayesinde hastalarımız artık çevre illere gitmek zorunda kalmayacak."  Hastanede şaşılık, glokom, göz estetiği-okuloplasti birimlerinde de aktif olarak cerrahi deneyimi yüksek doktorlar tarafından hizmet verildiği aktarılan açıklamada, yine sarı nokta hastalığı olarak bilinen makula rahatsızlıklarında da göz içi enjeksiyonun başarılı şekilde sürdürüldüğü kaydedildi. Hastane Göz Kliniklerinde Retina Biriminde; Yrd. Doç. Dr. Serkan Özen, Yrd. Doç. Dr. Murat Atabey Özer, Opr. Dr. Burak Ünlü, Kornea Biriminde; Prof. Dr. Yaşar Küçüksümer, Opr. Dr. Gökhan Bavlı,  Opr. Dr. Kamil İnan, Glokom Biriminde; Prof. Dr. Yaşar Küçüksümer, Yrd. Doç. Dr. Murat Atabey Özer, Yrd. Doç. Dr. Serkan Özen, Opr. Dr. Kamil İnan, Şaşılık Biriminde; Yrd. Doç. Dr. Murat Atabey Özer, Yrd. Doç. Dr. Serkan Özen, Opr. Dr. Kamil İnan, Okuloplasti Birimi; Yrd. Doç. Dr. Serkan Özen, Yrd. Doç. Dr. Murat Atabey Özer, Opr. Dr. Burak Ünlü, Opr. Dr. Gökhan Bavlı hastalarımıza hizmet  veriyorlar.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV