“KRAMPONLARA ESKİDEN ÇİVİ ÇAKILIRDI, KOŞARKEN ÇİVİ HEP AYAKLARIMIZA BATARDI”

“KRAMPONLARA ESKİDEN ÇİVİ ÇAKILIRDI, KOŞARKEN ÇİVİ HEP AYAKLARIMIZA BATARDI”
 MURAT BAYRAKTAR

Eski deyince geçmiş hatırlanır, maziye gidilir, anılar tazelenir ve günümüze ışık tutacak bilgiler varsa değerlendirilir, nostalji yapılır.
İşte futbolumuzun virtüözlerinden birisi.
Bulancakspor’un şu an itibariyle yaşayan en eski futbolcusu o. Çerkez’in Murat, yani Murat Altundağ..

“ÇİVİYİ TAŞLA EZERDİK”
1960’dan sonra Bulancak’ta sporun sorumluluğunu tek başına omuzlarına yüklendi. Sporcuların ayakkabılarını kendi alır, formalarını evinde yıkatırdı.
Murat Altundağ, Çerkez’in Murat şöyle diyor; “O zamanlar ayakkabılar Ayakkabıcı Tarı’da yaptırırdık. Kramponlara çivi çakardı, koşarken çivi hep ayaklarımıza batardı. Hemen kramponları çıkarır, çiviyi taşla ezer giyip devam ederdik” dedi.

“ŞEREF STADINDA OYNADIM”
“İstanbul’da yüksek okulda okurken, evden izin vermiyorlardı” diyen Murat Altundağ (Çerkez’in Murat), o zaman futbol oynamak zordu. Eski Milli futbolculardan kaleci Necmi Mutlu, beni İstanbul Şeref Stadı’nda maçta oynattı.
Murat Altundağ’ın (Çerkez’in Murat),Prof. Dr. Mustafa Kadri Altundağ ve Muzaffer Altundağ adlarında iki oğlu var.


“ŞİMDİKİ FUTBOL TAT VERMİYOR”
Şimdiki futbola baktığımda o eski görüntüyü göremiyorum. O eski hazzı vermiyor. Futbol olarak geriye gittik. Bunda paranın da katkısı var. Eskiden forma aşkı için oynanırdı, şimdi her şey para olmuş”.

BULANCAK GENÇLİK KULÜBÜ’NÜN BAŞKANI NAİM ÜSTÜNDAĞ:
“BÜTÜNLÜĞÜMÜZ YILLARDIR BOZULMADI”

Kendi mülkiyetinde bulunan hır kulüp lokali de bulunan Bulancak Gençlik Kulübü’nün halen başkanlığını yapmakta olan ve ilçede “Naim Dayı” olarak tanınmakta olan Naim Üstündağ kulüp hakkındaki görüşlerini şöyle dile getiriyor:
“Bulancak Gençlik kulübü bir ailedir. Köklü bir aile. Bu ailede birlik vardır, düzen vardır, dostluk vardır, samimiyet vardır, bütünlük vardır. Çok sıkıntılı günler de geçirmemize rağmen bu bütünlüğümüz bozulmadı. Çünkü biz kulübü büyüklerimizden bu hava ile ve o havayı sürdürme vaadi ile aldık. Cumhuriyetin 0. yılını gören kulübümüzün 100. yılını da görecektir”.

BULANCAK GENÇLİK’E , 4 YILDA 18 KİŞİ BAŞKANLIK YAPTI ..
Kuruluşu hemen hemen Cumhuriyetimizle yaşıt olan Bulancak Gençlik'e bu güne kadar 18 kişi çeşitli dönemlerde başkanlık yaptı. Dr. Rahmi Tiryaki 10 yılla en uzun süreli başkan, onu 8 yıldan beri başkanlık yapan son başkan Naim Üstündağ izliyor.
Başkanlık yapan diğer isimler ise ilk başkan Nafi Dikmen, Mithat Özcan, Mehmet Sarılıasanoğlu, Raşit Yüksel, Mustafa Şardağ, Haşan Tüysüz, Murat Yılmaz, Azmi Akın, Hüseyin Ç ağlayan, Sabri Çolak, Ali Akseven, Fuat Ünver, Haşan Yurda kul, Murat Altındağ, Ali Peker, 11. İlker oldular.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık