GİRESUN ÜNİVERSİTESİ BASKETBOLDA DOLUDİZGİN :RAKİP TANIMIYORLAR

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ BASKETBOLDA DOLUDİZGİN :RAKİP TANIMIYORLAR
 Giresun Üniversitesi Basketbol takımları katıldıkları tüm organizasyonlarda  ezberleri bozarak yoluna emin adımlarla devam ediyor.
 Prof.Dr. Cevdet Coşkun’un rektörlük görevine atanmasından sonra Giresun Üniversitesi  basketboldaki  çıkışını artırarak sürdürmeye devam ediyor.
 Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr.Kürşad Han Dönmez’in özverili ve uzun vadeli çalışmaları sonucunda oluşturulan kadrolarla gerek erkeklerde gerekse bayanlarda katıldıkları liglerde oynadıkları tüm maçlarda rakiplerine sahayı dar ettiler. Bu sezon yaptıkları tüm  karşılaşmaları kazanan ekiplerimizin kadro yapılarına ve basketbol yol haritasına bir göz atalım istedik.
KADINLAR:
Giresun Üniversitesi kadınlarda iki kulvarda yarışa girmiş durumda
1-Türkiye Kadınlar Bölgesel  Basketbol ligi KBBL: 28 takımlı ligde takımlar 3 gruba ayrılarak mücadele ediyorlar.8 takımlı C grubunda bulunan ekibimiz şu ana kadar oynadığı 7 maçtan da farklı galibiyetle ayrılarak ilk yarıyı lider tamamladı. Grubunun açık ara  favorisi durumunda olan ekibimiz büyük bir basketbol mucizesi gerçekleşmezse   namağlup  lider olarak bir üst gruba yükselecek  gibi görünüyor.


Peki bundan sonra ne olacak?
Üç gruptan ilk altı sırayı alan takımlar yeniden üç gruba ayrılarak müsabaka yapacaklar ve bunun sonucunda ilk iki sırayı alan 6 takım ileriki bir tarihte PLAYOFF OYNAYACAKLAR. Bu maçlar sonucunda iki takım TKBL ye yani Türkiye Kadınlar Basketbol ligine yükselecek.
Elbette ekibimizin hedefi uzun maratonun sonunda ilk iki sırada yer alarak TKBL’ye yükselmek. Aslına bakarsanız bugüne kadar oynadıkları basketbol ile bize bir üst ligi çoktan inandırmış durumdalar.Kulübün baskanı ve aynı zamanda takımın antrenörü olan Kürşad Han Dönmez hedeflerinin bir üst lig olan TKBL’ye yükselmek  olduğunu ve bütün hesapları yaptıklarını belirtip haklı olarak  bu yolda Giresun halkını ve basketbol kamuoyunu yanlarında görmek istediklerini belirtiyor. Şu halde  bize  ekibimizi desteklemek ve sonuç ne olursa olsun şimdiden kutlamak düşer.
GRÜ kadın basketbol takımında hangi antrenörler ve oyuncular bulunuyor?
Antrenör: Yrd.Doç.Dr. Kürşad Han DÖNMEZ
Yrd.Antenörler: Abdullah Mert ERDEMİR ve Erdal ALACA
Kondisyoner  : Necip KOÇEL
GİRESUNDA YETİŞEN OYUNCULAR:Elvan Taslı,Şevval MİLLİOĞLU,Ece AYDOĞDU,Dilek ÇALCALI
İL DIŞINDAN GELEN OYUNCULAR : Halime VURAL,Emine ADAN,Şeval ERCAN,Gizem ERYILMAZ,Mihrace BUĞDAYCI,Hande YILMAZ,Eda KARTAL,Öykü ACAR ,Kübra BOĞA.
Bununla birlikte, GRÜ Basketbol takımı kurmayları bir başarıya daha imza atarak bütçelerinin önemli bir kısmını sponsorlardan sağlamayı başarmışlar. Takıma KBBL’de YILKA ÇAY,EGAS OTEL VE FİNAL OKULLARI sponsorluk yapıyorlar.
Tüm organizasyonlar içerisinde  en önemlisi olan KBBL’de başarılı olunması durumunda Giresun basketbolu kadınlarda yıllar sonra yeniden eski adıyla 2. Ligde oynama başarısı gösterecek.
2-KADINLAR ÜNİLİG
Ekibimiz söz konusu organizasyonda geçen yıl Türkiye Şampiyonu olmuştu. Bu yıl 20 takımın 5’erli gruplar halinde mücadele ettiği Kadınlar Ünilig’de (Üniversiteler ligi) ekibimiz ilk yarıyı yenilgisiz lider  tamamladı. Ünilig  üniversitelerin  kendi aralarında oluşturdukları bir organizasyon ve sonunda ilk üçe giren takımlara para ödülü de veriyorlar. Son yıllarda marka değeri yükselen Ünilig   aynı zamanda Kadınlar Basketbol liglerinin vitrini olmuş gibi görünüyor.Ekibimiz  KBBL’de oynadığı kadrosuna ilave olarak  TKBL’de  (Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi) oynayan 6 oyuncuyu’da şimdiden Üniversitenin bünyesine öğrenci olarak  kazandırmış olup aynı zamanda  Üniligde oynatıyorlar. Bu oyuncular , oynadıkları takımlar ve ligleri  şu şekilde;

 

Başak Altınbay-Ferko Ilgaz Otel Kastamonu-TKBL
Betil GÜLEÇ-Mersin Üniversitesi-TKBL
Kamile ALTUN-Elazığ İl Özel İdaresi-TKBL
Aysel BAKIR-Elazığ İl Özel İdare-TKBL
Naile ARSLAN-Orduspor- TKBL
Merve USAL-Edirne Bld Edirne SporTKBL
Görüldüğü gibi, Kürşad hoca sanki şimdiden bir üst ligin alt yapısını da hazırlamış.
ERKEKLER ÜNİLİG
Erkekler Ünilig de 48 Üniversitenin takımı mücadele ediyor. Dörderli 12 grup halinde devam eden organizasyonda ilk iki sırayı alan takımlar bir üst tura yükselip altışarlı gruplarda mücadele edecekler. Ardından 8’li final grubu maçları oynanacak ve ilk üç sıra para ödülü kazanacak.
Üniversiteler ligi yine erkekler liglerinin vitrini rolünü oynuyor  ve  bu lig de oynayan oyuncular genellikle TBL ya da TB2L de başka takımlarda da mücadele ediyorlar. Ekibimizin antrenör ve oyuncu kadrosu şu şekilde oluşturulmuş durumda:
Baş Antrenör: Salim TASLI
Yrd.Antrenör: Abdullah Mert ERDEMİR
Koordinatör: Haydar ÇALIŞKAN
GİRESUNDA YETİŞEN OYUNCULAR:
 Mücahit ÖZTÜRK,Oğulcan UZUN,Asımcan YILDIRIM.
İL DIŞINDAN GELEN OYUNCULAR:
Kazım KALKAN- Melikşah Belediyesi
Marko RAICEVİÇ- Samsun Anakent Belediyesi
Filip NENEZİC- Karadağ
Ali TUNCER- Maliye Milli Piyango
Onur YÜZÜAK- ADANA SPOR
Erkut İNCEARAP- BOLUSPOR
Mert YAVİ- Bilecik Belediyesi
Ekin İPEK-  Trabzon M.P Alt yapı
Hidayet CİVAN- Çankırı Belediyesi Demir Spor
Ahmet Can Küçükara
Ertan EREN
Ekibimiz tüm oynadığı maçları farklı kazanarak bir üst turu garantilemiş durumda. Bu hafta izlediğimiz Gaziantep Üniversitesi karşılaşmasında Koordinatör Haydar Çalışkan ve Baş Antrenör Salim Taslı’nın yardımcısı Abdullah Mert  Erdemir’e sorumluluk vererek takımı yönettirmesi güzel bir görüntü olarak hafızalarımızda yerini aldı.
Antrenör Salim Taslı, Yeşil Giresun Belediyespor ile ilişkilerinin son derece olumlu olduğunu belirtiyor. Bu itibarla ,Yeşilgiresun’un kapalı salondaki masör,fizik tedavi ve malzemelerinden her zaman istifade ediyoruz kendilerine  teşekkür ediyoruz diyor.
Görüldüğü gibi Giresun Üniversitesi Kadınlarda KBBL’de ve Üniligde, Erkeklerde ise Üniligde mücadele ediyor. Üç ayrı koldan Giresun basketboluna renk katan oluşum içerisinde her zaman olduğu gibi yine basketbol sevdalısı insanlar var. İlaveten Abdullah Mert Erdemir gibi yetenekli gençlerimize Antrenör olarak sorumluluk verilmesini de takdirle karşıladığımı belirtmek isterim.
Netice itibarıyle ,bütün olumlu çalışmalar bize daha ileriye sıçramak için geriye doğru bir iki adım atmak  gibi görünüyor.Önümüzdeki  günlerde Giresun Üniversitesi’nin  basketbolda çok başarılı sonuçlara yine imza atacağına olan inancımız tam.
Neden mi? Çünkü; bu sezon hem erkeler hem kadınlar hiçbir maçlarını kaybetmediler…..
 
 
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık