“FUTBOL SEVGİM ÇOCUKLUKTAN GELMEKTE”

“FUTBOL SEVGİM ÇOCUKLUKTAN GELMEKTE”
 1957 Espiyespor’un başarılı yöneticisi Eray Tiryaki ile muhabirimiz Taner Karaman röportaj gerçekleştirdi. Tiryaki, Futbol tüm insanları birleştiren bir oyundur. Sevgi saygı ve kardeşliğin ve fair play ruhunun olduğu ve insanların zevk alarak izlediği oyun. Bu oyunun güzelleşmesini sağlamak için ve genç yetenekli kardeşlerimizi bu oyuna kazandırmak gerekiyor. 1957 Espiyespor’da kolej takımı havası olduğunu belirtmek isterim. Eray Tiryaki Yöneticiliğe nasıl başladığı ve nasıl devam ettiği ile ilgili birçok sorumuza içtenlikle cevapladı.
Öncelikle sizi tanıyalım?
1989 Giresun Espiye doğumluyum Üniversite mezunuyum ve Espiye ilçesinde ticaret ile uğraşmaktayım.
Futbol ile ilk tanışmanız nasıl oldu?
Futbol sevgim çocukluktan gelmekte bu sebeple ilçe takımımız olan 1957 Espiyespor’a maddi ve manevi her yıl destek oluyordum. 2017-2018 sezonunda yöneticilik teklifi geldi. Teklifi geri çevirmedim. Bu sezonda takım yöneticiliğinde kulüp müdürü olarak ikinci sezonumu geçireceğim.
Daha önceden yöneticilik yaptınız mı?
Ancak yöneticiliğe okul yıllarından kendimi hazırlıyordum. Yöneticilik ile ilgili birçok seminere katıldım. Bu konuda kendimi geliştirdiğim için mutluyum. İşveren olduğum için yöneticilik ile iç içeyim zaten.
1957 Espiyespor’un yönetimine girmeniz nasıl gerçekleşti?
İlçemizde her sene 1957 Espiyespor’a yardım ediyordum. 2017-2018 sezonunda yöneticilik teklifi geldi kabul ettim başladım. İyi ki kabul etmişim. Kulübümüzde çok iyi bir ambiyans oluşturduk. Başkanımız yönetimimiz ve futbolcu arkadaşlarımız ile iyi bir hava yakaladık.
Yönetici olarak bulunduğumuz başka kuruluşlar var mı ?
Espiye ilçemizde yeni kurmuş olduğumuz Espiye Genç İş adamları derneğinin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktayım. Espiye’de birçok kardeşimiz ile birlikte yeni kurmuş olduğumuz derneğimizin bünyesinde faaliyetlerimize başlamış bulunuyoruz. Espiye Genç iş adamları derneği ile birlikte hedefimiz ilçemize yeni hizmet alanları çekip, projeler kazandırmak olacak. Bunun için yönetim kurulunda arkadaşlarımız ve üyelerimiz ile birlikte çalışmaktayız. İlçemizin gelişmesi için ben ve arkadaşlarım elimizden ne geliyor ise yapmaya hazırız.


Futbol’a bakış açınız nedir ?
Futbol tüm insanları birleştiren bir oyundur. Sevgi saygı ve kardeşliğin ve fair play ruhunun olduğu ve insanların zevk alarak izlediği oyun. Bu oyunun güzelleşmesini sağlamak için ve genç yetenekli kardeşlerimizi bu oyuna kazandırmak gerekiyor. 1957 Espiyespor kulübü olarak altyapıya vermiş olduğumuz önem ile genç yetenekleri A takımımıza kazandırıyoruz. Espiyespor kulübü olarak futbola genç yetenekleri kazandırmaya devam edeceğiz.
Sporun diğer branşlarında bulundunuz mu veya destek verdiniz mi ?
Evet bulundum. Ama daha çok Okul yıllarında voleybol hentbol spor dallarında uğraştım.
Okul yıllarında sınıf arkadaşlarım ile voleybol ve hentbol’da çok aktif olarak görev yaptım. Ayrıca oynadım. Voleybol ve hentbol başta olmak üzere diğer branşları ilçemize kazandırmamız gerekiyor.
Koordineli bir çalışma ile diğer branşları ilçemize kazandırarak gençleri spora çekmeyi planlıyoruz.
Üniversite hayatında futbol oynadınız mı gençlik yıllarında aktiviteleriniz var mıydı ?
Üniversite yıllarımda futbol oynamadım. Ama iyi bir taraftardım. Memleket sevdalısı bir insan olmak bunu gerektirdi. Zaten takıma maddi ve manevi şekilde destek oluyordum. Tribünde’de takımımızı destekleyerek tam anlamıyla takımımıza her şeyimizi veriyorduk.
1957 Espiyespor’da yönetim ve takım arasındaki ilişki nasıl?
Tam anlamıyla kolej takımı havası var. Aile Ortamı sunmaktayız. Büyüğünden küçüğüne küçüğünden büyüğüne abi kardeş ilişki içinde davranıyoruz. Kulüpte saygı her şeyden önce geliyor. Bizde bunu yıllardır benimsedik ve bunu hem altyapıdan yetişen gençlerimize takımımıza yeni gelen oyuncularımıza yansıtmaya çalışıyoruz.
1957 Espiyespor genç takımını nasıl buluyorsunuz Altyapıdan A takıma futbolcu çıkıyor mu?
Ülkemizde ne kadar altyapılara az destek verilse de biz kendi imkânlarımız ile altyapıdan oyuncu çıkarmaya çalışıyoruz. Geçmiş yıllarda da alt yapı takımlarımızın başarıları mevcut. Ben inanıyorum ki yıllar geçtikçe Espiye’den başarılı futbolcular çıkacak, Başarılarına başarı katmaya devam edecektir.
Son olarak futbol kamuoyuna neler söylemek istersiniz?
Özellikle bu günlerde en çok ihtiyacımız şey olan birlik ve beraberlik. Biz ülke olarak bu birliği ve beraberliği sağlarsak, hem barış konusunda hem spor konusunda çok başarılı bir ülke olacağımıza inanıyorum. Futbolcu arkadaşlarıma ve yöneticilerime başarılar diliyorum. Yeni sezonun herkes için hayırlı olmasını diliyorum.
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık