“ATLETiZM BU iLDE YOK OLUYOR, GÖRMÜYOR MUSUNUZ?”

“ATLETiZM BU iLDE YOK OLUYOR,  GÖRMÜYOR MUSUNUZ?”
 Giresunlu atletlerimizden Deniz Can Aktaş ve Babası Mustafa Aktaş, gazetemizden Murat Bayraktar'la bir araya gelerek güzel bir sohbet gerçekleştirdi.
“Giresun Lisesi'nde okudum ve mezun oldum, Giresun Üniversitesi'ne geçtim. Beden Eğitimi bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. 8. sınıfta bir hocamız vardı Gökhan Atalay diye okul takımında. Benim hızlı koştuğumu görmüş. Dedi ki sen atlet olmalısın. O zamandan bu yana atletizm yapıyorum. Yakın bir hedef olarak Balkan Şampiyonası'nı hedefliyorum”.“DEVŞİRME SPORCULARI DOĞRU BULMUYORUM”
“16 yaş altında 100 metrede birincilik (toplamda 4 birincilik, bir üçüncülük), yıldızlarda 1 tane ikincilik, iki tane Türkiye üçüncülüğüm var. Gençlerde bir ikincilik, dört tane üçüncülüğüm var. Son 2 yıla kadar Türkiye'de Atletizm sporunu iyi noktada görüyordum ama şu an devşirme sporcular olduğu için pek umutla bakmıyorum. Ramil Guliyev diye bir sporcu var Azeri'den Türk vatandaşlığına geçen birisi. Altyapıda çok büyük eksiklikler var. Sonradan Türk vatandaşlığına geçilmesini ve sporcular meydana gelmesini yani bu sitemi doğru bulmuyorum. Bu yüzden genç sporcularımız görülmüyor ve kendini gösterecek fırsat ortamını yakalayamıyor. Bir genç sporcu arkadaşım var. Babasına diyor ki, Ali Kaya çıkacak diyor. Babası da nasıl Ali, bunların hepsi siyahi diyor! Yüksek performans sporu yapıyorum. Haftanın bütün günleri spor yapmak zorundayım. Okul sonrası antrenman yapıyorum. Stadyumda koşuyorum. Sağlıklı idman yapamıyorum. Giresun'da hava koşulları engel oluyor. Bir de Giresun Atatürk Stadı'nın tartan pisti yok. Atletizm Bu İlde Yok Oluyor, Görmüyor Musunuz”.

“ATATÜRK STADI'NDA YARIŞMALAR DÜZENLENİRSE GÜZEL OLUR”
“Atatürk Stadı'nda bir yarışma ortamında maçların öncesinde ve sonrasında müsabakalar düzenlenirse çok güzel olur. Kendi memleketimde yarışmayı çok isterim. Eskiden Giresunspor'un maçlarında Atatürk Stadı'nda bu tür atletizm faaliyetleri yapılmış, yine yapılabilir”.“ANTRENÖRÜMÜZ VE SOYUNMA ODAMIZ YOK”
“Şeyma Birinci adında bayan Milli atletimiz var. Antrenman bile yapamıyor, çok zor durumlarda antrenman yapıyor. Soyunma odamız yok. Bir ay öncesine kadar stadyumun yanında bir kulübe vardı orayı soyunma odası olarak kullandık. Türk Telekom Spor Kulübü'nün sporcusuyum. Şu an Atletizm hocamız yok ve kendi başımıza çalışıyoruz. Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerinden hoca istedik, hocamız gitti, yeni bir hoca atar mısınız dedik. İl müdürü, bir hafta zaman verin bana dedi ama 3 – 4 ay geçti ama hala sorun çözülmedi. Atletizmde elde ettiğimiz bu dereceler bu ilde görülmüyor. 12 yaşında tanıdığım bir sporcu vardı, Türkiye Şampiyonu olabilecekken, şu ana gelmiyor, çünkü antrenörü yok!. Bir antrenörümüz olması gerekiyor. Futbola, voleybola, basketbola verilen önemin ya da imkanların birazı da bize verilmeli. Bir atletizm pisti yapmak çok zor olmasa gerek. Her sporun temelinde 3 branş vardır. Halter, Atletizm ve Jimnastik. Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Mü-dürlüğü'nde çalışan birisi bize bölgemizde Atletizm diye bir branş bulundurmuyoruz dedi, şoke olduk”.
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık