“AMATÖR FUTBOL PARA KAPISI DEĞİL”

“AMATÖR FUTBOL PARA KAPISI DEĞİL”
 Arkadaşımız Murat Bayraktar, Keşap Belediyespor Kulüp Başkanı Bahadır Günay ile röportaj gerçekleştirdi.
Başkan Günay, Keşap Belediyespor’un yeni bir yönetim profiliyle yola koyulduğunu ifade ederek, devam eden çalışmalar, yeni sezondan beklentiler ile hedeflenen noktaya kadar çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Başkan Günay, “Amatör futbol özveri ve emek istiyor. Kulüplerin bir gelir kaynağı yok. Biz ilçe olarak şanslıyız çünkü arkamızda belediye var. Bu avantajımızı ve imkânlarımızı en doğru şekilde kullanmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.

13 – 14 FUTBOLCU ALDIK
“1978 Keşap doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Evliyim, iki çocuğum var. 12 yıldır Keşap Belediyesi’nde çalışıyorum. 4 yıldan bu yana İmar Müdürü olarak görev yapıyorum. Bir futbol geçmişim var. Keşapspor’a başkanlık sürecim şöyle başladı. Bir kere bana bu fırsatı veren Belediye Başkanımız Mehmet Emür’e çok teşekkür ederim. Göreve gelir gelmez transferlere başladık. Yaklaşık 13 – 14 futbolcu aldık. Başkanımız Emür’ün maddi ve manevi emekleri var. Bu konuda kendisine teşekkür ediyorum”.
3 YILLIK PROJE YAPACAĞIZ
“Keşaplı gençlere sahip çıktık. Onları takımlarımıza alalım dedim ama gördüm ki ilk 11 oluşturamadık. Yönetici arkadaşlarımla beraber konuştuk. Keşap’taki altyapı sporcularına önem veriyoruz. Bununla ilgili olarak Halk Eğitim Müdürü ve İlçe Spor Müdürü ile bir araya geldik. Altyapılara öğrenci bulalım dedik. Genç yıldızları bulalım. Siz de bize antrenör konusunda yardımcı olun. 3 yıllık bir proje hazırlayalım. Altyapıdan a takıma futbolcu yetiştirelim, hem de gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutalım. Eylül ayında 3 tane altyapı antrenörü görevlendireceğiz. Aziz Tekbaş hocamı da bize yardımcı oldu. 6 aylık bir çalışma ile gençlerimize eğitim vereceğiz”.

AMATÖR FUTBOL PARA KAPISI DEĞİL !
“15 – 16 futbolcu döngüsü var. Alttan futbolcu gelmiyor. Altyapıdan a takıma 3 – 4 tane monte edebilirsek, bu oyuncular seneye de bize lazım. Süper amatörde gerçekten büyük maliyetler var”.
“Bizim bu yılki hedefimiz Bölgesel Amatör Lig. Yaptığımız transferlerden kamuoyunda bu açıkça görüldü. Süper Amatör’de şampiyon olup BAL Ligi’ne çıkmak istiyoruz”.

GİRESUNSPOR BAŞARILI OLURSA BİZE DE YANSIR
“Süper Amatör Lig’de altyapıya önem vermek gerekiyor. Buradan gelecek olan genç futbolculardan takımlara takviye olursa, transferde ödenen bu uçuk fiyatlar ortadan kalkar. Giresunspor da bu noktada çok önemli. Mesela Giresunspor Süper Lig’de olursa alttaki takımlar da o seviyeyi yakalar. Giresunspor’da top oynamak hedefinde olmalı futbolcuklarımız”.
“Futbolcular Süper Amatör Lig’de top oynamayı kendilerine meslek olarak görmesinler. Buradan kazanılan para ile geçim sağlanmaz. Bunu hobi olarak yapacaklar. Bu bir amatör spor. Fedakarlıkla gidiyor bu işler”.TARAFTARLARIMIZ TAŞKINLIK YAPMASINLAR
“Taraftarlarımıza ve Keşap halkımıza yanımızda olduğu için çok teşekkür ediyorum. Tribünleri boş bırakmasınlar. Bizi izlesinler. Transferlerimiz henüz bitmedi. Taraftarlarımız kesinlikle taşkınlık yapmasınlar. Gelen takımlar bizim her zaman misafirimizdir. Kesinlikle bu sene herhangi bir olaya mehil vermesinler”.

BAŞKANIMIZ EMÜR VE YÖNETİCİLERİME TEŞEKKÜR EDERİM
“Ben yönetimdeki bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Mehmet Emür’e, bana desteklerini esirgemeyen arkadaşlarıma, kulübümüze desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum”.

KEŞAP BELEDİYESPOR’UN TRANSFERLERİ
DIŞ TRANSFER
OGÜN GEDİK (1926 BULANCAKSPOR)
YÜCEL DEDE (ÇANDIRSPOR)
MEHMET DEMİRAY, MURAT YILDIZ (1957 ESPİYESPOR)
HÜSEYİN AYDIN (ASPSPOR)
SEFA CANİKLİ (SÖKENSPOR)
ABDURRAHMAN KALAFAT (19 EYLÜL İÖO SPOR)
İÇ TRANSFER
ÖZCAN BIYIK, ŞABAN YILDIRIM, SERCAN SARI, YAŞAR DOMAÇ, ÇAĞLAR BAHAR, RAMAZAN TUTGUN, HASAN ERGİN, TAHA ŞENTÜRK, DURMUŞCAN YAVUZ, MUHAMMET ÖZDEMİR, OĞULCAN AKKAYA, BERKAY KEMAL, SADULLAH FURKAN KARADAYI.
ALTYAPI
TUNAHAN ÇAKIR, ENES ERAY YARKIN.


Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık