TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2018/528 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
GİRESUN
İCRA DAİRESİ
2018/528 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Giresun İl, Merkez İlçe, 117 Ada, 34 Parsel, ORTAKÖY Mahalle/Köy, Gölceğiz Mevkii, Parsel kuzeydoğu yönüne bakmakta ve kuzey bakı etkisinde kalmaktadır. Bu durumdan dolayı parselin, özellikle arazilerin fazla eğimli olduğu Karadeniz bölgesinde güneşlenme süresi, sabah ve akşam sıcaklık değerleri güney cepheli parsellere göre daha düşüktür. Parsel Fındık yetiştiriciliği anlamında 245-270 metre rakım aralığında ve sahil kolda bulunmakta, toprak yapısı killi-tınlı, tekstürü eğimli (P-60), organik madde, su tutma kapasitesi ve derinliği orta özellikklerde, çok yıllık verim çağında ve bakımlı fındık ocakları ile kaplı fındık bahçesi niteliğindedir. Parsel ilkbahar geç ve sonbahar erken donlarından orta ve yüksek kolda bulunan parsellere göre daha az olumsuz hava koşuluna maruz kalmaktadır. Bu durum iklimin ortalama verim üzeniderki olumsuz etkilerini azaltmaka ve ortalama verimi orta ve yüksek kolda bulunan parsellere göre kısmen artırmaktadır. Satışa konu parselin bulunduğu bölgede geçmiş yıllar fındık verim ortalaması dikkate alınarak, temel ve kültürel bakımların eksiksiz yapılması durumunda dekara 150 kg ürün alınabilir. Parsel üzerinde yapı bulunmamaktadır. Parselin araç yoluna cephesi vardır. Parsel hisseli olup borçlunun hissesi 27/160 olup, hissesinin karşılığı 466,40 m² dir.
Adresi    : Ortaköy Mahallesi Merkez / GİRESUN
Yüzölçümü    : 2.763,85 m2
Hissesi                           : 27/160
İmar Durumu    : Belediye Sınırları Dışında Kalmaktadır.
Kıymeti    : 17.079,56 TL
KDV Oranı    :
Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü    : 06/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü    : 03/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri    : Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Satış şartları :
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin P sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin P sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/528 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/01/2020

BASIN 2020/024-006

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık