TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2018/2292 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
  • 13 Kasım 2019, Çarşamba 16:33

T.C.
GİRESUN
İCRA DAİRESİ
2018/2292 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Giresun İl, Merkez İlçe, 1255 Ada, 103 Parsel, HACIMİKTAT Mahalle/Köy, İkinci Kat 18 nolu Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz proje üzerinde yapılan tespite göre brüt inşaat alanı 135 m², net inşaat alanı ise 106 m² şeklinde olmaktadır. Mesken nitelikli bağımsız bölümün Salon, Mutfak(balkonlu), 3 adet yatak odası (1 yatak odası balkonlu), Hol, Wc ve banyo bölümlerinden ibaret olduğu ve mevcut hali ile mesken amaçlı kullanıldığı tespit edilmiştir. Dairede mutfak bölümüne ve yatak odası bölümüne bakan toplam iki adet balkon olduğu, ön cephede bulunan mutfak önü balkonuna katlanır cam balkon uygulaması yapıldığı görülmüştür. Balkon korkuluğu alüminyum korkuluk şeklinde yapılmıştır. Binanın ana girişi batı cephesinden ve zemin kat seviyesinden yapılmaktadır. Dairenin taban kaplaması odalarda ve hol mahallinde laminat parke kaplama, ıslak mahallerde ise seramik kaplamadır. Mutfak dolabı MDF den hazır mutfak şeklindedir. İç kapılar ahşap kapıdır.  Pencere doğramalarını PVC esaslı plastik doğrama şeklinde çift camlı olarak yapıldığı görülmüştür. Isıtma sistemi doğalgaz tesisatı Kombili kat kalorifer sistemli olup, kalorifer petekleri alüminyum panel radyatör şeklinde yapılmıştır. Bağımsız bölüme ait bodrum katta   4,15 m² alanlı odunluk eklentisi mevcuttur.
Adresi    :  Hacı Miktat Mahallesi Tuna Sokak  Merkez / GİRESUN
Yüzölçümü    : 652 m2  
Arsa Payı    : 40/960
İmar Durumu    :  Ticaret + Konut alanında kalmaktadır. Bitişik nizam 5 kat  
Kıymeti    : 158.842,08 TL
KDV Oranı    : %1
Kaydındaki Şerhler    :   Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü    : 26/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü    : 23/01/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri    : Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Satış şartları : 
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin P sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin P sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2292 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/11/2019

BASIN 2019/491- 89

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık