TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ 2018/750 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Giresun İl, Merkez İlçe, 118 Ada, 19 Parsel, ALINCA Mahalle/Köy, Cami Yanı Mevkii, taşınmaz fındık bahçesi niteliğindedir üzerinde 1 adet yapı bulunmaktadır.Taşınmaz bitki örtüsü, verimi, meyil durumları ve topoğrafik özellikleri itibariyle bölgenin tipik arazisi yapısında olup yetiştiricilik anlamında sahil kolda bulunmaktadır. Fındık bahçeleri geleneksel bahçe tipinde tesis edilmiş, toprak yapısı tınlı-killi, organik maddece zengin, su tutma kapasitesi ve derinliği iyi özelliklerde çok yıllık verim çağında fındık ocakları ile kaplı kapama fındık bahçesi niteliğindedir. Taşınmazlar yer yer -40 bazı bölümlerde daha az meyillidir.Parseller, meyilleri, topoğrafik yapısı ve verim itibariyle homojen özellik arz etmektedir. Taşınmazın üzerindeki yapı kıymet taktiri tarihi itibariyle yeni yapılmakta olan bir yapı olup, tek katlıdır. Yapının sadece temel ve zemin betonu dökülmüş, bir cephesinin duvarı örülmüş zçatısının bir kısmı yapılmış vaziyettedir. Yapı yaklaşık 144 m² yüzölçümlüdür. Taşınmazın değeri 55.231,81 TL üzerindeki yapının değeri 24.520,99 TL dir.
Adresi    : Alınca köyü Merkez / GİRESUN
Yüzölçümü    : 2.485,68 m2
Kıymeti    : 79.752,80 TL
KDV Oranı    :
Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü    : 20/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü    : 16/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri    : Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 
      MERKEZ / GİRESUN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Satış şartları : 
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin P sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin P sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/750 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/06/2019 
(İİK m.126)    
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir. 

(BASIN 2019/296- 53)

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık