istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. GİRESUN 2. İCRA DAİRESİ 2017/2556 ESAS

08 Mart 2018 Perşembe 10:06
Bu haber 737 kez okundu
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Merkez İlçe, 256 Ada, 50 Parsel, Gemilerçekeği Mahallesi, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz yaklaşık 90,00 m2 mutfak ,salon, 2 adet yatak odası ,hol , WC, ve banyo bölümlerinden ibarettir.Binanın ana giriş kapısı demir doğrama dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap, odaların duvarları sıvalı ve boyalı,taban kaplamasısalon ve mutfak mahallinde laminat kaplama,odalarda tahta kaplama, hol ve ıslak mahallerWC ve banyoseramik kaplı ,pencere doğraması kısmen PVC plastik doğrama ve ısı camlıkısmende ahşap kaplıdır.Mutfak dolabı mdfden hazır mutfak, tezgah mermerittir.Bağımsız bölümün iç tadilatı yenilendiği görülmüştür.Salon duvarlarında doğal taş kaplama görünümlü.Ana taşınmazın dışcephesi sıvalı ve boyalıdır.
Adresi : Giresun İl, Merkez İlçe, 256 Ada, 50 Parsel, Gemilerçekeği Mahallesi, 6 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 144,81 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 93.650,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 20/04/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 25/05/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Giresun 3.İcra Dairesi Mezat salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2556 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV