İCRA İLANI

2018/1572 ESAS

İCRA İLANI

T.C.
GİRESUN
İCRA DAİRESİ
2018/1572 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Giresun İl, Merkez İlçe, 1214 Ada, 29 Parsel, HACIHÜSEYİN Mahalle/Köy, İkinci Kat 4 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm olan taşınmazın brüt alanı 136,00 m², ve net inşaat alanı olarak 118,00 m² şeklinde olduğu belirlenmiştir. Mesken nitelikli bağımsız bölümün salon (balkonlu) , Oturma odası+mutfak, 4 adat yatak odası (1 yatak odasında duş bölümü var), Hol, Wc ve banyo bölümlerinden ibaret olduğuve mevcut hali ile mesken amaçlı kullanılmakta olduğu görülmüştür. Bağımsız bölümün bodram katta odunluk eklentisi mevcuttur. bina içinde yapılan incelemede, iç duvar yüzeylerinin sıvalı ve boyalı olduu, taban kaplamasının odalarda tahta kaplama, hol ve mutfak mahalinde seramik kaplama şeklinde olduğu, ıslak mahaller olan Wc ve banyo da taban ve duvar yüzeyleri seramik ile kaplanmış vaziyette olduğu, mutfakta mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolabının ahşap dolap olduğu, Isıtma sistemi mevcut halde sobalıdır. Doğalgaz tesisatı ana binanın ortak alanları içni yapılmış olup, henüz daire içi bağlantıları yapılmamış vaziyettedir. Asansör boşluğu projesinde bırakılmış ancak asansör yapılmamıştır.
Adresi    : Fevzipaşa Caddesi Yıldız Apt. No 2 Merkez / GİRESUN
Yüzölçümü    : 244,27 m2
Arsa Payı    : 10/58
İmar Durumu    : Kentsel Sit Alanında yer almakta olup, Konut+ticaret alanında mevcut 5 kat yapı kütlesi şeklinde bulunmaktadır.
Kıymeti    : 51.125,00 TL
KDV Oranı    : %1
Kaydındaki Şerhler    : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü    : 19/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü    : 17/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri    : Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Giresun İl, Merkez İlçe, 1214 Ada, 29 Parsel, HACIHÜSEYİN Mahalle/Köy, Birinci Kat 3 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm olan taşınmazın brüt alanı 67,00 m², ve net inşaat alanı olarak 57,00 m² şeklinde olduğu belirlenmiştir. Mesken nitelikli bağımsız bölümün Oturma odası (balkonlu) +mutfak, 2 adat yatak odası (1 yatak odasında duş bölümü var), Hol, Wc ve banyo bölümlerinden ibaret olduğuve mevcut hali ile mesken amaçlı kullanılmakta olduğu görülmüştür. Bağımsız bölümün bodram katta odunluk eklentisi mevcuttur. Bina içinde yapılan incelemede, iç duvar yüzeylerinin sıvalı ve boyalı olduu, taban kaplamasının odalarda tahta kaplama, hol ve mutfak mahalinde seramik kaplama şeklinde olduğu, ıslak mahaller olan Wc ve banyo da taban ve duvar yüzeyleri seramik ile kaplanmış vaziyette olduğu, mutfakta mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolabının MDF den yapılmış olduğu Isıtma sistemi mevcut halde sobalıdır. Doğalgaz tesisatı ana binanın ortak alanları içni yapılmış olup, henüz daire içi bağlantıları yapılmamış vaziyettedir. Asansör boşluğu projesinde bırakılmış ancak asansör yapılmamıştır.
Adresi    : Fevzipaşa Caddesi Yıldız Apartmanı No:2 Merkez / GİRESUN
Yüzölçümü    : 244,27 m2
Arsa Payı    : 6/58
İmar Durumu    :Kentsel Sit Alanında yer almakta olup, Konut+ticaret alanında mevcut 5 kat yapı kütlesi şeklinde bulunmaktadır.
Kıymeti    : 28.322,00 TL
KDV Oranı    : %1
Kaydındaki Şerhler    :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü    : 19/06/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü    : 17/07/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri    : Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Giresun İl, Merkez İlçe, 140 Ada, 5 Parsel, HACIHÜSEYİN Mahalle/Köy, Zemin Kat 17 Nolu Bağımsız Bölüm olan taşınmazın brüt inşaat alanı 13,76 m² ve net inşaat alanı olarak 11,02 m² şeklinde olduğu belirlenmiştir. Tek göz dükkanın derinliği 3,70 m genişliği ise 2,50 m şeklindedir. Ön cephesinde demir doğrama kapı ve sabit pencere vardır. Dükkan nitelikli bağımsız bölümün, Duvar ve tavan bölümlerinin sıvalı vaziyette olduğu, taban kaplamasının yapıldığı dışarıdan yapılan tespitle saptanmıştır.
Adresi    : Merkez / GİRESUN
Yüzölçümü    : 259,69 m2
Arsa Payı    : 2/160
İmar Durumu    :İnşaat nizamı Kütle olup, 8 kat edetli imarlı
Kıymeti    : 21.956,75 TL
KDV Oranı    : %8
Kaydındaki Şerhler    :Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü    : 19/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü    : 17/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri    : Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Satış şartları : 
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin P sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin P sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1572 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/05/2019

(Basın 2019- 172/30)


 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
yukarı çık