İCRA İLANI

T.C. GİRESUN 1. İCRA DAİRESİ 2015/405 TLMT.

İCRA İLANI
  • 04 Ekim 2018, Perşembe 9:11
 T.C.
GİRESUN 1. İCRA DAİRESİ
2015/405 TLMT.

*TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI*

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, adeti ve ortak özellikleri:
İki adet olan bağımsız bölümler; Giresun ili, Merkez ilçesi, Nizamiye Mah, 1332 Ada, 28 Parselde kayıtlı 2 ve 3 bağ. Nolu meskenler, şehir merkezinde ilköğretim ve yükseköğretim okulları ile insan yoğunluğu fazla olan ana caddeye yakın konumda olup; il merkezinin en işlek ticaret alanı olan Gazi Caddesi'ne 50mt mesafede bulunmaktadırlar. Tapu kayıtlarına göre 101,11 m2 alana sahiptirler. İmar planları; bitişik nizam 4 kat yapılaşmaya müsadeli, yapı sınıfı 3A'dır. Ticaret ve konut alanında bulunmaktadırlar.
Bağımsız bölümlerin üzerinde bulunan yapı betonarme taşıyıcı sisteme sahip, 4 kattan oluşmakta, bitişik nizam asansörsüz ve kalorifer terdibatsızdır. Konumu itibari ile şehir içi imar yoluna cepheli ara parselde bulunan bir yapıdır. Bağımsız bölümlerin bulunduğu bina giriş kapısı demir doğrama, merdivenler dökme mozaik kaplamalı ve 55 senelik yapıdır.
2 nolu bağımsız bölüm: giriş kapısı masif ahşap olup, giriş holü, mutfak, iki adet oda, salon, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Meskenin giriş holü karo mozaik, odalar laminant döşeme kaplama, ıslak hacimler seramik kaplamadır. Balkon bitişik olduğu odaya dahil edilmiştir. Kapıları ahşap ve pencereler PVC doğramadır. Isınma soba ile yapılmaktadır.
3 nolu bağımsız bölüm: giriş kapısı çelik olup, giriş holü, 3 adet oda, salon, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Giriş holü karo mozaik, odalar laminant döşeme kaplamadır. Islak hacimler tadilat ile yenilanmiş seramik malzeme ile kaplıdır. Balkon bitişik olduğu odaya dahil edilmiştir. Kapıları yenilenmiş camlı panel kapı, pencereler kısmen PVC ve kısmen ahşap doğramadır. Bazı odalarda kartonpiyer ve ahşap perdelik vardır. Isınma soba ile sağlanmaktadır.
2 BAĞ.BÖL NO'LU TAŞINMAZIN
Satılacak Hisse      : 3/8 (Giresun ili, Merkez ilçesi, Nizamiye Mah, 1332 Ada, 28 Parselde kayıtlı)
Adresi : Giresun ili, Merkez ilçesi, Nizamiye Mh, 1332 ada, 28 parsel, No:2
Yüzölçümü : 101,11 m2
Arsa Payı : 70/290
Kıymeti : 23.666,76 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında gibidir.
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 15:10 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 18/12/2018 günü 15:10 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 BAĞ.BÖL NO'LU TAŞINMAZIN
Satılacak Hisse      : 3/8 (Giresun ili, Merkez ilçesi, Nizamiye Mah, 1332 Ada, 28 Parselde kayıtlı)
Adresi : Giresun ili, Merkez ilçesi, Nizamiye Mh, 1332 ada, 28 parsel, No:3
Yüzölçümü : 101,11 m2
Arsa Payı : 60/290
Kıymeti : 24.634,64 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında gibidir.
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 18/12/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/405 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2018.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

BASIN 2018/421-65
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık