istanbul escort mp3 indir

15 Ekim 2018 Pazartesi

ŞAİR BAHTİYAR DAYIMOĞLU İSMİ YAŞAYACAK

Giresun Belediyesi 2014 yılında yaşamını yitiren Şair Bahtiyar Öztürk (Dayımoğlu) anısına Çınarlar Mahallesi Çınar Sokağı düzenleyerek hizmete açtı.

07 Ağustos 2018 Salı 09:34
Bu haber 676 kez okundu
  ŞAİR BAHTİYAR DAYIMOĞLU İSMİ YAŞAYACAK
Belediye Başkanı Kerim Aksu, Dayımoğlu olarak tanınan Bahtiyar Öztürk’ün Cumhuriyet döneminin önemli yazarlarını arkadaşı olduğunu, geride çok değerli şiirlerinin kaldığını belirterek, geçmişe saygısı olmayanın, geleceğinin de olamayacağını söyledi.
Belediye Çözüm ve Koordinasyon Birimine bağlı Acil Ekip tarafından düzenlenen sokağın açılışına, Meclis Üyeleri, muhtarlar, Öztürk Ailesinin mensupları, Dayımoğlu’nun dostları, yazarlar, mahalle esnafı ve mahalle sakinleri katıldı.
Bahtiyar Dayımoğlu’nun arkadaşlarından gazetemiz yazarları Hayrettin Günay, “Bahtiyar abi sadece Giresunlu bir ozan değil ayrıca Cumhuriyet aydınıydı. Çok önemli unutulmaz bir insandı. Yeşilgiresun Gazetesi sahibi Hasan Öğütçü’yü de burada anıyorum. Bizleri gazetesinde buluşturup, şiirlerimizi, makalelerimiz okuyucuyla buluşturmuştur” derken, Seyfullah Çiçek te,“Bahtiyar Dayımoğlu, şiirleri ile hepimizde önemli bir iz bırakmıştır. Yeşilgiresun Gazetesi’nde karşılaşır, sohbet ederdik. Anısına yapılan bu geçit için teşekkür ediyorum” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV