22 Temmuz 2018 Pazar

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Kadın filmleri gösterimi Tirebolu’da yapıldı

Filmmor Kadın Kooperatifi (Filmmor) ile Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi tarafından "15. Filmmor Uluslararası Gezici Kadın Filmleri Festivali" kapsamında ilçede etkinlik düzenlendi.

26 Nisan 2017 Çarşamba 09:32
Bu haber 1635 kez okundu
Kadın filmleri gösterimi Tirebolu’da yapıldı

23-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlikte fakültede yedi film gösterimi gerçekleştirildi. Filmmor Yöneticisi ve belgesel yönetmeni Melek Özman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Aç avuçlarını sesini yükselt, gel dirilt değiştir" sloganıyla "15. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali"nin 11 Mart-30 Nisan tarihleri arasında 7 şehirde gerçekleştirildiğini söyledi.

Özman, İstanbul, Bodrum, İzmir, Bursa'nın ardından Giresun'da etkinliğin organize edildiğini belirterek şunları aktardı: "Buradan da Adana ve Mersin'e gideceğiz. Burada bu ilk yılımız olduğu için istediğimiz gibi sesimizi duyuramadık. Ama eminim bundan sonraki yıllarda çok daha iyi olacağına inanıyorum. Biz kadınların birbiriyle dayanışmaya, birbirinden ilham almaya, birlikte güçlenmeye ihtiyaçları var. Çünkü bize hep 'yapamazsın, edemezsin, kır dizini otur' denilmekte. Bütün bunların içinde kadınlarla festival kapsamında bir yerlerde buluşuyoruz. Kendimizi ifade etmek adına filmler yönetiyoruz, hem de başka kadınların kendilerini ifade edebilmeleri için ilham verebilecek bir çabayı 15 yıldır sürdürüyoruz. Umarım festivalin gezdiği her yerde bu ilhamı dolaştırıp yayabiliyoruzdur. Umarım Giresun'a kadar bu ilham ulaşır."

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV