21 Haziran 2018 Perşembe

BU HAVAALANI KİMİN?

Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin sergisi açıldı

Giresun Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğündeki kurslarda 9 ay boyunca eğitim alan kursiyerlerin eserleri düzenlenen yıl sonu sergisinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

30 Mayıs 2016 Pazartesi 09:52
Bu haber 2628 kez okundu
Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin sergisi açıldı

Halk Eğitim Merkezinin Atatürk Meydanındaki sergisinin açılışında konuşan HEM Müdürü Harun Karabürk, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10'luk bir artışla 194 farklı alanda, 12 bin 898 kursiyere eğitim verdiklerini söyledi. Kursiyerlerin 9 ay içinde HEM'de eğitim aldıklarını dile getiren Karabürk, "Hedef kitlemize, yetişkinlerimize mutlaka size göre bir kursumuz vardır diyoruz. Çünkü günün değişen ihtiyaçlarına göre öğrenme ihtiyaçları değişmekte, her gün yeni şeyler öğrenemeyen bireyler öğrenmenin gerisinde kalmaktadırlar" dedi.
El sanatları giyim, nakış, seramik ve cam alanında 9 ay içerisinde yaptıkları ürünleri vatandaşların beğenisine sunduklarını ifade eden Karabürk, sözlerini şöyle tamamladı: "Ben daha çok diğer faaliyetleri, sergisini yapamadığımız faaliyetlerden bahsetmek istiyorum. Yağlıboya, resim, üç boyutlu kabartma, tezhip, gitar, ney, kemençe, piyano, org, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve pek çok alanda çalışma yaparak bunları en iyi şekilde icra ederek bu vizyonu gerçekleştirme adına önemli adımlar attık. Yine yöresel yemek ve turistik eşya çalışmalarını da bu kapsamda değerlendirebiliriz."

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV