16 Temmuz 2018 Pazartesi

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Giresun Tanıtım Günleri'ne hazır

Giresun Tanıtım Günleri hazırlıklarını tamamlayan Giresun Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu, 30 Mart-2 Nisan tarihleri arasında tüm hemşehrilerini Yenikapı'ya davet etti.

23 Mart 2017 Perşembe 08:14
Bu haber 1333 kez okundu
Giresun Tanıtım Günleri'ne hazır
Taksim'de 26 Mart’ta gerçekleştirilecek yürüyüş ile start alacak olan Tanıtım Günleri'nin tüm hazırlıklarının tamamlandığı belirtilirken, 4 gün sürecek olan etkinliğin her yıl olduğu gibi yine binlerce katılımın sağlanacağı ifade edildi.
Giresun Federasyonu olarak özellikle örnek çalışmalarla ismini duyurma gayretlerini belirten, Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu; "Şimdiye kadar yapılan hemşeri günlerinin hiç birinde böyle bir tema işlenmedi. İlk defa bir edebiyat teması işlenecek. Giresun'un yetiştirmiş olduğu yazarlarımızı akademisyenlerimizi halkımızla buluşturmaya gayret ediyoruz. Şuana kadar Giresun ve Giresun değerleri üzerine yazılar yazmış bütün akademisyen ve yazar arkadaşlarımızı bir araya getirmeye çalışıyoruz. Giresun tanıtım günlerini, yaklaşık kırk tane yazarımız ve kitap evinin yer aldığı bir sempozyuma dönüştüreceğiz. Yapılan birçok hemşehri gününden farklı olarak bizler söyleşiler, paneller ve şiir dinletilerinin olduğu farklı bir konsept ile toplumumuzun karşısına çıkacağız. İstanbul'da hemşehri günlerinin ilkini Giresun gerçekleştirdi. Diğer iller de bizi örnek aldı" dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV