istanbul escort mp3 indir

23 Ekim 2018 Salı

3. Uluslararası Tirebolu Yöresel Çocuk Oyunları Olimpiyatları Festivali sona erdi

Tirebolu Belediyesi tarafından 3. Uluslararası Tirebolu Yöresel Çocuk Oyunları Olimpiyatları Festivali gerçekleştirildi.

25 Temmuz 2018 Çarşamba 09:53
Bu haber 336 kez okundu
3. Uluslararası Tirebolu Yöresel Çocuk Oyunları Olimpiyatları Festivali sona erdi
Tirebolu Kalesi önünde düzenlenen festival etkinliklerine Azerbaycan, Kazakistan ve Gürcistan'ın yanı sıra yerel halk dansları toplulukları da katıldı.
Çocukları sanal dünyadan uzaklaştırıp yeniden sokaklara kazandırmak ve gelenekleri yaşatmak adına düzenlenen festivalle çocuklar, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunları oynama fırsatı yakaladı.
Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocukları sosyal hayatın içine çekmek istediklerini belirterek, "Biz sosyal belediyecilik çerçevesinde ilk önce çocuklarımızı ön plana koyarak, onlara geleceğimizi emanet etmenin yöntemlerini aramak için çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaların en önemli ögelerinden bir tanesi çocuklarımızın bu dijital ortama ayak uydurmasının yanında, kendi değerlerimiz olan o sokak oyunlarını ve o sokaktaki dostane hayatı öğretmek. İçlerine kapanmak yerine, topluma açılmalarını sağlamak için bir sistem geliştirdik. Bunun en güzel örneği de yöresel çocuk oyunları oldu. Bölgemizde o kadar güzel yöresel oyunlar var ki bizim de çocukluğumuzda yaparken zevk aldığımız bu oyunları oynarken aynı zamanda komşu olgusunu, kent olgusunu, mahalle olgusunu oluşturan bir sistem de sunmuş oluyoruz." diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV