istanbul escort mp3 indir

23 Ekim 2018 Salı

28. Kümbet Yayla Şenliği yapıldı

Yayla ağası, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın oldu

30 Temmuz 2018 Pazartesi 09:42
Bu haber 592 kez okundu
  28. Kümbet Yayla Şenliği yapıldı
 Giresun'un Dereli ilçesine bağlı Kümbet Yaylası'nda bu yıl 28'incisi düzenlenen "Uluslararası Dereli Kümbet Kültür ve Sanat Festivali"ne binlerce kişi katıldı.
Doğu Karadeniz ve Giresun'un en önemli yaylaları arasında yer alan bin 700 rakımlı Kümbet Yaylası'nda yağışlı ve sisli havaya rağmen bir araya gelen binlerce kişi renkli görüntüler oluşturdu. Festivale katılanlar, kemençe eşliğinde horon oynayarak eğlenme ve eşsiz güzelliklere sahip doğada piknik yapma imkanı buldu.
Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, festivalin açılışında yaptığı konuşma, Kümbet'in, bölgenin en önemli yaylalarından birisi olduğunu söyledi.
Her yıl olduğu gibi bu yılda yeniden ‘yayla ağası’ seçimleri yapıldı, son olarak İstanbul’un Bağcılar ilçesi belediye başkanı Lokman Çağrıcı’nın yaptığı ağalığa bu sene Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın seçildi.
Şenlikoğlu, Aydın’a ağalık simgeleri olan kasket ve tespih hediye etti.
Uluslararası Dereli Kümbet Kültür ve Sanat Festivali'ne, AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Hasan Turan, AK Parti Giresun milletvekilleri Sabri Öztürk ve Kadir Aydın, Giresun Vali Vekili Metin Maytalman, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV