16 Ağustos 2018 Perşembe

“SİZE SATACAK ÜRÜNÜMÜZ YOK“

Yavuz Kolej NASA yarışmasında Türkiye 1.si

Yavuz Kolej, Türkiye’de bu yıl 14.sü yapılan formatı JPL - NASA mühendisleri tarafından geliştirilen NASA INVENTİON CHALLENGE yarışmasında Türkiye 1.si oldu.

05 Aralık 2017 Salı 08:49
Bu haber 262 kez okundu
Yavuz Kolej NASA yarışmasında Türkiye 1.si

Öğrencileri bilimsel araştırmalara teşvik etmek amacıyla JPL-NASA mühendisleri tarafından ABD'de düzenlenen "Invention Challenge" isimli yarışmanın Türkiye organizasyonu bu yıl İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Özel Yavuz Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencileri geliştirdikleri cihazla NASA tarafından düzenlenen yarışmanın Türkiye ayağında, 1 dakika içinde 10 tam isabet yaparak, 51 okulu geride bırakıp Türkiye 1.si oldu.

Bu yıl, "Top Çatıda" teması ile 10 beyzbol topunun, öğrenciler tarafından geliştirilen cihazla, belirlenen bir hedefin içine en kısa sürede sokulması amacıyla düzenlenen yarışmada, lise kategorisinde Özel Yavuz Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi birinci oldu.

Bu başarıyla hem Yavuz Kolej ailesi adına hem de Giresun adına büyük gurur yaşadıklarını dile getiren Yavuz Kolej Okul Müdürü Salih Yavuz, “Bu başarıda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Yavuz Kolej, eğitimdeki başarısının yanı sıra, sportif, sanatsal ve proje alanlarına da büyük yatırım yapan bir okul. Biz bir aileyiz. Öğrencilerimiz de bu ailenin birer parçası. Bu yarışmada büyük bir başarı elde ederek geleneğimizi devam ettirdik. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV