istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

TKDK’dan 252 milyon EURO’luk hibe çağrısı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Giresun İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun IPARD II Programı – Üçüncü Başvuru Çağrı İlanına çıkıldığını belirterek, bu çağrı kapsamında yatırımcılara yaklaşık 252 Milyon Euro destek sağlanacağını bildirdi.

12 Ocak 2018 Cuma 09:13
Bu haber 404 kez okundu
TKDK’dan 252 milyon EURO’luk hibe çağrısı

IPARD I Programı kapsamında, dört yıllık süreç içerisinde Giresun ekonomisine 40 milyon liralık yatırım kazandırdıklarını dile getiren İl Koordinatörü Kurşun, bu fonlardan yararlanan 92 kişiye yaklaşık 15 milyon lira hibe ödendiğini belirtti.

IPARD II Birinci Başvuru Çağrı Döneminde desteklenecek 35 projeden, 2017 yılı içerisinde yatırım sürecini tamamlayan 9 projeye 1 Milyon 513 Bin lira hibe ödemesi gerçekleştirdiklerini ifade eden Kurşun, İkinci Başvuru Çağrı Döneminde kabul edilen projeler ile birlikte yaklaşık 14 milyon liranın faydalanıcıların hesabına aktarılacağını söyledi.

Kurşun: “Süt üretimi, kırmızı et üretimi ve kanatlı eti (hindi, kaz) üretimi, süs bitkileri, tıbbi ve aromatik bitkiler, mantar, fide ve fidan, çiçek soğanı üretimi, arıcılık, zanaatkarlık (ahşap işi, metal işi, seramiklerin üretimi, toprak eşya, tekstil, taş işleme, deri işleme vb.), katma değerli ürünler, konaklama-yeme içme tesisleri, rekreasyon faaliyetleri, su ürünleri yetiştiriciliği (iç su balıkçılığı – alabalık, sazan, yayın balığı), makine parkları ve yenilenebilir enerji (GES, RES) yatırımları Üçüncü Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında desteklenecek sektörler arasındadır. Bu sektörlerde %40 ile %70 arasında değişen hibe oranlarından faydalanmak isteyen yatırımcılarımızı İl Koordinatörlüğümüze davet ediyoruz. Burada yardım masalarına başvurup iletişim uzmanımızdan gerekli bilgileri alabilirler. Ayrıca İlimizde yatırım arsalarının azlığı ve çok pahalı olması münasebetiyle Koordinatörlüğümüz, fındık bahçelerinde fındık altında IPARD kapsamında ne gibi yatırımlar yapılabileceği ile ilgili çalışmalar ve bilgilendirme toplantıları yapmaktadır. Bu konuya ilgi duyan yatırımcılarımızın da Koordinatörlüğümüze ziyaretlerini bekliyoruz. Fındık altında tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştirilmesi, kışlık sebze fide ve fidanların üretilmesi, hindi yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan ve 10-30 büyükbaş süt inekçiliği gibi yatırımların fındık bahçelerinde gerçekleştirilmesi üzerine Kurumumuzca bilgilendirme toplantıları da yapılacaktır” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV