istanbul escort

22 Eylül 2018 Cumartesi

Şehir içme suyu güçlendiriliyor

Giresun Belediyesi şehir genelinde içme suyu yatırımlarına devam ediyor.

12 Nisan 2018 Perşembe 17:03
Bu haber 201 kez okundu
Şehir içme suyu güçlendiriliyor

Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından şehir içme suyuna ilave olarak iki adet yeni su kuyusu açıldı. Açılan kuyuların terfi merkezlerine bağlantı çalışmaları da hızlı bir şekilde yürütülüyor.

Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun şehir içme suyunun daha çok güçlendirilmesi ve ileride oluşabilecek su sıkıntılarının da önüne geçilebilmesi adına vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Aksu Mahallesi Etbaşoğlu bölgesinde yeni su kuyusu açma çalışmalarına başlandı ve yapılan sondaj çalışmaları sonucunda ise iki adet kuyu vuruldu. Müdürlük ekipleri akabinde kuyuların inşaat çalışmalarına başladı. Sıralı çalışmalar devam ederken, ekipler tarafından açılan yeni kuyular ile yine aynı bölgede bulunan mevcut içme suyu terfi merkezlerine 200’lük ve 400’lük borular ile bağlantılarının yapımına başlanıldı. Açılan kuyular, saniyede yaklaşık 80 litre su pompalayabilecek. Etbaşoğlu içme suyu terfi merkezinin güçlenmesi ile şehir genelinde bulunan diğer su depolarının da büyük bir bölümü buradan beslenecek.

Bölgede devam eden çalışmaları Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Karabıçak, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Ozan Faik Kılıç ile yerinde inceleyerek, ilgili mühendis ve şeflerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV