26 Nisan 2018 Perşembe

HAYALDİ HAYAL Mİ OLDU!

Minik yüreklerden büyük vatan sevgisi

Görele Belediyesi yaz okulu öğrencileri, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla 15 Temmuz yürüyüşü yaptı.

14 Temmuz 2017 Cuma 16:59
Bu haber 237 kez okundu
Minik yüreklerden büyük vatan sevgisi

Görele Salih Sinirlioğlu caddesinde toplanan Belediye Yaz Okulu öğrencilerimiz, ellerinde dev Türk Bayrağıyla beraber Belediye Başkanı Tolga Erener ve öğretmenleriyle "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez", "En Büyük Asker, Bizim Asker" sloganlarıyla Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü.

Sloganlarla İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden minik öğrenciler, daha sonra Cumhuriyet Meydanında açılan 15 Temmuz Fotoğraf sergisini gezdi. Belediye Başkanı Tolga Erener, öğrencilere 15 Temmuz’da yaşananları resimli olarak anlattı.

Başkanı  Tolga Erener, öğrencilerle 15 Temmuz Darbe girişiminin seyrini değiştiren şehidimiz Ömer Halisdemir’in fotoğrafı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkenin milli hedeflerini ve menfaatlerini koruma altına alan, bu meşakkatli sorumluluğu aşkla üstlenen fedakar bir ordu olduğunu söyledi.

Milletin milli iradesi ve gücü sayesinde demokrasi ve cumhuriyete yönelik kalkışılan darbe girişimi engellendiğini hatırlatan Başkan Erener, “Milletimizin huzuruna, birliğine, beraberliğine ve Cumhuriyetimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu alçakça girişimler hiçbir zaman amacına ulaşamayacak, birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. 15 Temmuz’da yaşananları asla unutturmayacağız. Gelecek nesillere bunu en iyi şekilde aktararak, hafızalara kazıyacağız. Vatanına, devletine ve milletine bağlı bireyler yetiştireceğiz” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV