26 Nisan 2018 Perşembe

HAYALDİ HAYAL Mİ OLDU!

Mecliste Balıkçı Barınakları Tartışması

İl Genel Meclisinin dünkü oturumuna balıkçı barınakları damgasını vurdu. CHP Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz, “Kesinlikle genel bütçeden pay ayrılarak balıkçı barınaklarımız daha elverişli hale getirilmelidir” dedi.

20 Kasım 2012 Salı 09:39
Bu haber 1191 kez okundu
Mecliste Balıkçı Barınakları Tartışması
 Giresun İl Genel Meclisinin devam eden Kasım ayı toplantısının gündemine balıkçı barınaklarının sorunu damgasını vurdu. 
CHP Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz tarafından daha önce verilen önerge üzerine hazırlanan raporda balıkçı barınaklarının kullanışlı olmadığı belirtildi. Raporun okunmasının ardından önerge sahibi olarak konuşma yapan CHP Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz; raporun hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, balıkçıların sorunlarını gündeme getirmede ne kadar haklı olduğunu raporun gözler önüne serdiğini ifade etti.
“BALIKÇI BARINAKLARINA DEVLET BÜTÇESİNDEN 
PAY AYIRMALI”
Balıkçı barınaklarının birçok sorununun yetki karmaşasından kaynaklandığını ifade eden Yılmaz; “Raporda da görülmektedir ki 24 çekek, 4 barınak olmak üzere ilimiz balıkçılarına hizmet eden balıkçı barınaklarımız sahil yolunun geçişinden etkilenmiş ve karayolları tarafından taahhüt edildiği şekilde yapılmamıştır. Barınaklarımızda hiçbir güvence bulunmamaktadır. Altyapıları balıkçılarımıza hizmet edecek şekilde uygun değildir. Komşu illerimizin balıkçı barınaklarına göre  bakımsız ve kontrolsüzdür. Barınaklarımız, Karayolları, Ulaştırma Bakanlığı ve Özel İdare arasında yetki karmaşası içerisindedir. Kesinlikle genel bütçeden pay ayrılarak balıkçı barınaklarımız daha elverişli hale getirilmelidir” dedi. Hazırlanan raporun yetersiz olduğuna dikkat çeken AK Parti Grup Başkan Vekili Ziya Köse ise; “Sadece sorunların gündeme geldiği balıkçı barınaklarımızda amacına uygun olmayan barınaklarında tespit edilmesi gerekirdi. Birçok barınaklarda amaç dışı şahsi amaçları için kullanılan kulübeler bulunmaktadır. Buralarda tespit edilmeliydi” İfadelerini kullandı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV