istanbul escort

21 Eylül 2018 Cuma

Kamu Emekçileri’nden taşeron işçi açıklaması

Giresun Kamu Emekçileri Derneği başkanı Fatih Öksüz, hükümetin taşeron işçilere verdiği kadro sözünü bir an önce yerine getirmesi çağrısında bulundu.

11 Ekim 2017 Çarşamba 09:55
Bu haber 838 kez okundu
Kamu Emekçileri’nden taşeron işçi açıklaması

Öksüz konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Talebimiz: Memur işini yapanların memur kadrolarına, işçilik işi yapanlarında işçi kadrolarına geçirilmesidir.

Şu an itibariyle kamuda sayıları yaklaşık 1 milyon 200 bin olan taşeron işçilerine 1 Kasım 2015 seçimleri öncesi verilen KADRO sözünün üzerinden geçen yaklaşık iki yıllık süre zarfında maalesef somut bir adım atılmamıştı, ta ki geçtiğimiz günlerde Sn. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının sırasıyla yapmış olduğu taşeron sorununun yıl sonuna kadar çözüleceğini açıklamasına kadar. Bu açıklamalar işçiler tarafından olumlu karşılanırken sonrasında kamuoyuna yansıyan bazı haberler işçilerin hayal kırıklığı yaşamasına sebep olmuştur. Hükümetin bazı formüller üzerinde çalıştığı yönünde çıkan haberlerde, düşünülen bu formüller arasında kamuda şirket kurularak taşeron işçilerinin bu şirketler üzerinden istihdam edilmesi formülü olmasının bizler tarafından kabul edilebilir bir yanı yoktur. Biz taşeron işçi temsilcileri olarak başından beri savunduğumuz bir tez vardı, aradan aracı şirketlerin çıkarılarak kamunun kendi personeli olmamız gerektiği yönünde. Maalesef gelinen noktada halen daha kamu ile aramıza imtiyazlı şirket, özel sözleşme vs. gibi aracılar koymaya çalışmak yıllardan bu yana gelen taşeron sorununu daha da çözümsüzlüğe sürükleyecektir.

Bizlerin talebi açık ve nettir. 1 Kasım 2015 seçimlerinde seçim vaadi olarak verilen kadro sözüne istinaden çalışmalar Belediyeler ve İl Özel İdarelerini de kapsayacak şekilde, memur işini yapanların memur kadrolarına, işçilik işi yapanlarında işçi kadrolarına geçişi ile sonlandırılmalıdır. Taşeron sorununun bu şekilde çözüme kavuşturulması aileleriyle birlikte yaklaşık 5 milyonluk bir kitlede memnuniyet yaratacaktır. Bizlerde 22.23.24 Ekim tarihlerinde Ankara'da yasa taslağının içeriğini öğrenmek ve olumsuz yönleri hakkında gerekli düzeltmelerin yapılması için birtakım görüşmelerde bulunacağız, kadro sürecinde takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV