istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

“İMAR AFFI YATIRIMCILAR İÇİN BİR FIRSAT”

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Giresun İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun, İmar Affı ya da kamuoyunda İmar Barışı olarak da bilinen ve bir süredir gündemde olan ruhsatsız yapılar için “Yapı Kayıt Belgesi” alınmasına dair çıkarılan kanunun Giresun’da proje sayısını artırabileceğini söyledi.

14 Eylül 2018 Cuma 17:15
Bu haber 89 kez okundu
“İMAR AFFI YATIRIMCILAR İÇİN BİR FIRSAT”
Giresun’da çoğunlukla evlerin altında depo olarak kullanılan ve ruhsatı olmayan bölümleri ticari alan olarak değerlendirmek ve yatırıma dönüştürmek adına İmar Barışı Kanununun girişimciler için büyük fırsat olduğunu dile getiren Kurşun, genellikle atıl bir vaziyette bulunan bu tarz yapılarda Yapı Kayıt Belgesi alınması halinde, IPARD projeleri için yatırım alanı olarak değerlendirilebileceğini dile getirdi.
Kurşun; “İlimizde önümüzdeki çağrı dönemlerinde Kurumumuza sunulacak projelerin artması adına, çoğunlukla köylerde evlerinin altında ahır olarak kullanılan bölümlerin imar affından yararlanmak suretiyle ticari işletme olarak ruhsatlandırılması halinde, bu yapılar başta mantarcılık olmak üzere yöresel gıda ürünleri ve zanaatkarlık (metal işi, ahşap işi, taş, deri, dokuma, seramik işi vb.) işletmeleri için iş yeri olarak değerlendirilebilecektir. Bu sektörlerde yatırım yapmayı düşünen ve söz konusu yapılara sahip müteşebbislerin imar affından yararlanması önem arz etmektedir. İmar affı başvuruları 31 Ekim 2018 tarihinde bitecektir. Bu tarihe kadar müracaatların yapılmasını ve önümüzdeki başvuru çağrı dönemlerinde bu yapıların değerlendirilmesini istiyoruz. 31 Aralık 2017 tarihinden önce inşa edilmiş yapılar imar affından yararlanarak Yapı Kayıt Belgesi alabilecekler. E-Devlet üzerinden yapılacak olan müracaatta yapıya ait iki cephe resmi, yapının ebatları, toplam alanı, tapu fotokopisi ve ilgili belediyeden aldığı emlak değeri bilgilerinin Yapı Kayıt Sistemi’ndeki Yapı Kayıt Belgesi Formu üzerinde doldurulması gerekli. Yapı Kayıt Belgesi bedelleri 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödenebilecektir. Vatandaşlarımız söz konusu işlemlerle ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden de yardım alabilirler” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV