“İHALE KANUNA UYGUN YAPILMIŞTIR

Sağlık Müdürlüğü’nden İhale açıklaması

“İHALE KANUNA UYGUN YAPILMIŞTIR

 Giresun İl Sağlık Müdürlüğü, T.C. Sağlık Bakanlığı Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Farkındalık Faaliyetlerinde kullanılmak üzere yıllık olarak planlanan tüm faaliyetleri için Afiş, Broşür, Kitapçık, Pankart, Tabela, vb. reklam ve tanıtıcı materyallerin alımı için 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu 19. Maddesi Açık İhale Usulü ile 2019/142502 İhale Nosu ile ihaleye çıkıldığını ve ihalenin kanuna uygun olarak yapıldığını açıkladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi” Kamu İhale Bülteni ve Yerel Gazetede 14 gün süre ile yayınlanmış olup; Kamu İhale Kanununun; “Şartnameler Madde 12- Belirlenecek teknik kriterler, verimliliği ve
fonksiyonelliği sağlamaya yönelik olacak, rekabeti engelleyici hususlar içermeyecek ve bütün istekliler için fırsat eşitliği sağlayacaktır.  Teknik şartnamelerde, varsa ulusal ve/veya uluslararası teknik standartlara uygunluğu sağlamaya yönelik düzenlemeler de yapılır. Bu şartnamelerde teknik özelliklere ve tanımlamalara yer verilir.
Belli bir marka, model, patent, menşei, kaynak veya ürün belirtilemez ve belirli bir marka veya modele yönelik özellik ve tanımlamalara yer verilmeyecektir.” hükmü çerçevesinde; bu süre içinde ihale dokümanına ve ilana herhangi bir itirazda bulunulmamış olup: ihaleye İl içi ve İl Dışından istekliler katılmıştır.
Ayrıca yine aynı Kamu İhale Kanunu “Temel ilkeler Madde 5- İdareler, bu Kanuna göre yapılacak ihalelerde; saydamlığı, rekabeti, eşit muameleyi, güvenirliği, gizliliği, kamuoyu denetimini, ihtiyaçların uygun şartlarla ve zamanında karşılanmasını ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamakla sorumludur.” denilmektedir. İhalenin saydamlığına gölge
 düşürülecek herhangi bir işlemin olmadığı, ihaleye katılan firma sayısına da bakıldığında rekabetin sağlandığı, söz konusu gazetede belirtilen alım miktarı yıllık olarak düşünülerek ihtiyacın toplu olarak belirlendiği, az sayıda basımın daha maliyeti artırıcı, kurumun zaman ve insan kaynaklarını etkin kullanımına olumsuz etkisi olacağı, bir seferde alım yapılmasının kamu yararına olduğundan kurumumuz tüm iş ve işlemlerinde toplu alım ve açık ihale yöntemi tercih edilmektedir. İhalenin iki kısımdan oluştuğu ilk kısımda isteklilerce verilen teklif zarflarında bu kısım için istenilen yeterlilik kriterlerinin hiçbir istekli tarafında sağlanamadığı tespit edildiğinden bu kısmın iptaline karar verilmiştir. İhalenin ikinci kısmı için idarece belirlenen yeterlilik kriterlerini sağlayan firmalar arasından T.C. Sağlık Bakanlığı MKYS (Malzeme Kaynakları Sisteminde) yer alan referans fiyatlar aralığında fiyat veren ve ekonomik açıdan en avantajlı teklifi veren Giresun’da faaliyet gösteren bir firma üzerinde bırakılmıştır.
Sonuç olarak görüleceği üzere; yapılan ihale ile Kurumumuzun yıllık ihtiyaçları tespit edilmiş, söz konusu malzemeleri toplu alım yolu ile ihale edilmiş; ihalenin ilk kısmının iptal edilmesinden de anlaşılacağı üzere ihalenin kanununa uygun olarak yapıldığı, kamu vicdanı açısından şaibe ve şüphe oluşturacak herhangi bir usulsüzlük olmadığı görülmektedir” denildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık