istanbul escort mp3 indir

23 Ekim 2018 Salı

Hukuki Araştırmalar Derneği’nden Papaz Brunson açıklaması

Hukuki Araştırmalar Derneği Giresun Şubesi Başkanı Avukat Arabulucu Nuri Karaman, İzmir'de yürütülmekte olan ve kamuoyunda ’’Papaz Brunson‘’ davası olarak bilinen yargılamada ABD vatandaşı olan tutuklu sanık hakkında ev hapsi kararı verildiğini belirterek şu açıklamayı yaptı:

03 Ağustos 2018 Cuma 17:24
Bu haber 228 kez okundu
Hukuki Araştırmalar Derneği’nden Papaz Brunson açıklaması
“Karar üzerine ABD yetkilileri tarafından Türk Yargısının bağımsızlığı ve Türkiye Cumhuriyetinin egemenliği hiçe sayılarak sanığın derhal tahliyesi yönünde baskı ve tehdit içeren açıklamalar peş peşe yapılmıştır. Son olarak Adalet Bakanımız sayın Abdülhamit GÜL ve İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’ ya yaptırım uygulanacağı ABD yetkilileri tarafından duyurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti ; özgür , egemen, bağımsız , tarihin kaleme alınmaya başladığından bu yana var olan Türk Milletinin iradesinin somutlaştığı onurlu bir devlettir.
Devletimiz , emperyalizme karşı dünya üzerinde verilen kurtuluş mücadelesinin öncü savaşlarından biri ile emperyalizmi yenerek kurulmuş ve tüm mazlum milletlere örnek teşkil etmiştir.
ABD yetkililerin tavrının uluslararası hukukta , insanlığın binlerce yıllık savaş ve barış mücadelesi ile oluşmuş diplomatik geleneğinde ,hiçbir yeri yoktur. Bu tavrı şiddetle reddediyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve bağımsız Türk Yargısına hiçbir egemen güç, emir ve talimat veremez ,tehdit de edemez . Uluslararası hukuka açıkca aykırı olarak; tam bir mafya yöntemi ile alınan bu karar insanlığın kazanımlarına aykırı , hukuku yok sayan asla kabul edilemez bir haksız eylemdir. Türkiye Cumhuriyeti devleti böyle mafya usulü eylemlere asla prim vermemiştir ve vermeyecektir. Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti , Orhun kitabelerinde yazdığı üzere ‘’ üstte mavi gök çökmedikçe altta yağız yer delinmedikçe ‘’ Varlığını ve bağımsızlığını daima sürdürecektir.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV