istanbul escort mp3 indir

15 Ekim 2018 Pazartesi

Görele Belediyesi’nin arama kurtarma aracı geldi

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener’in, Japonya Büyükelçiliğinden hibe olarak belediyemize kazandırdığı tam donanımlı Arama Kurtarma aracı ilçemize geldi.

01 Şubat 2018 Perşembe 09:16
Bu haber 1348 kez okundu
Görele Belediyesi’nin arama kurtarma aracı geldi

Belediye Başkanı Tolga Erener, Cumhuriyet Meydanında vatandaşlarımızın görüşüne sunulan Arama Kurtarma aracını yerinde inceledi.  Belediye Başkanı Tolga Erener, hibe bütçeyle Belediyemize kazandırdığımız tam donanımlı arama kurtarma aracı doğal afet ve profesyonel kurtarma gerektiren kazalara çok kısa zamanda müdahale edilmesini sağlayacağını ifade etti.

Tam donanımlı arama kurtarma aracının doğal afet ve profesyonel kurtarma gerektiren kazalara çok kısa zamanda müdahale edilmesini sağlayacağını ifade eden Belediye Başkanı Tolga Erener, şunları kaydetti: “Trafik kazaları ve doğal afetlerde kullanmak için itfaiye teşkilatına tam donanımlı arama kurtarma aracımızı da kazandırdık. Bununla alakalı olarak Japonya Büyükelçiliği 2016 yılı Yerel Projelere Hibe Programına müracaat ettik. Talebimizi yerinde incelemek üzere Japonya Büyükelçilik ekiplerini ilçemizde ağırladık. Projemiz birçok belediye ve sivil toplum kuruluşlarının projeleri arasında ilk 11’de yer alarak değerlendirmeyi geçti ve kabul gördü. Doğal afet veya herhangi bir kaza olaylarında ilk müdahalenin çok önem arz ettiği dikkate alındığında bölgemiz için son derece önemli olan tam donanımlı arama kurtarma aracını belediyemize kazandırdık. İlimiz ve ilçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Son yıllarda alınan itfaiye araçları ile İtfaiye Teşkilatını güçlendiren Belediye, tam donanımlı arama kurtarma aracı ile bölgemizde meydana gelebilecek her türlü kaza ve doğal afete müdahale edebilecek duruma gelecek, Giresun AFAD ekibinin yükünü hafifletecektir.

Belediye Başkanı Tolga Erener, Trafik kazaları ve doğal afetler sonucu meydana gelebilecek ölümlü vakaları en aza indirmek amacıyla ilçeye kazandırılması planlanan tam donanımlı arama kurtarma aracı için düğmeye basmış, Japonya Büyükelçiliğine sunduğu “Yaşamda Tutmak İçin Arama Kurtarma Ekibi Kurulması Projesi” Japonya Büyük Elçiliği tarafından kabul görmüştü. Yapılan imza protokolü sonucu hibe bütçeyle aracın ilçeye kazandırılması sağlanmıştı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV