istanbul escort mp3 indir

23 Ekim 2018 Salı

Giresun Müftülüğü’nden vekaletle kurban kesimi uyarısı

Giresun Müftüsü Muhittin Oral, ‘2018 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Organizasyonu’ kapsamında kesilen kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını belirtti.

07 Ağustos 2018 Salı 09:24
Bu haber 241 kez okundu
Giresun Müftülüğü’nden vekaletle kurban kesimi uyarısı
Giresun Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi Başkanı Muhittin Oral, yardımlaşmanın kardeşliğe dönüşmesi için vatandaşlara vakıf aracılığıyla kurban bağışı çağrısında bulundu.
Vakıf olarak 2017 yılında kurbanların nüfus oranına göre dağılımında binde 394 oran ve bin 722 bağış sayısıyla Türkiye genelinde birinci sırada yer aldıklarını ifade eden Oral bu sayının bu yıl daha da artması için çalıştıklarını ifade etti. Oral, kurbanların kardeşliğe umut olmasını temenni ederek, “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’mız ibadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kesilen ‘Vacip, sünnet, adak, akika ve şükür kurbanları’, ülkemizde, Giresun’da ve dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor” dedi.

KURBAN BEDELLERİ BELİRLENDİ
TDV tarafından bu yıl belirlenen vekalet yoluyla kurban kesim bedellerinin yurt içi kurban bedeli 850 lira, yurt dışı kurban bedelinin ise 625 lira olarak belirlendiğini ifade eden Müftü Oral şunlara yer verdi, “Vatandaşlar, 'www.diyanetvakfi.org.tr' ve 'bagis.diyanetvakfi.org.tr’ adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il müftülüğümüze, cami görevlilerine, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp, kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir. Vatandaşlar ayrıca '04542157511' numaralı Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi’ni arayarak kurban vekaleti hakkında detaylı bilgi alabilir.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV