istanbul escort

21 Eylül 2018 Cuma

Giresun Barosu Avukata yapılan saldırıyı kınadı

Giresun Barosu tarafından yapılan yazılı açıklamada İzmit te bürosunda uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Samim Değerli ye yapılan saldırı kınandı.

12 Ekim 2017 Perşembe 09:15
Bu haber 219 kez okundu
Giresun Barosu Avukata yapılan saldırıyı kınadı

Baro Başkanı Av. Soner Karademir tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “10.10.2017 günü Kocaeli İli İzmit ilçesindeki bürosunda çalıştığı esnada uğradığı alçakça saldırı nedeniyle aramızdan ayrılmış olan Avukat Mehmet Samim Geredeli’ ye yapılan saldırı ile hukukun üstünlüğü ve hak aramaktan başka gayeleri olmayan biz hukuk neferinin cübbemize sıçratılan kandan dolayı acılıyız. Hak arama mücadelesinin olmazsa olmazlarından olan savunmanın şahsına yönelmiş her saldırı, savunmanın itibarsızlaştırılarak pasifize edilmeye çalışılmasının toplumsal barışa en çok muhtaç olduğumuz bugünlerde şiddetin hedefi haline getirilmesinin acı ve kabullenilmesi olanaksız bir sonucudur. Kamu görevi yapan avukatlara yönelik sözlü, fiili ve silahlı saldırılar, ne yazık ki kaygı verici boyutlara ulaşmıştır. Unutulmamalıdır ki avukatlar, müdafi olarak katıldıkları davalara ve işleme koydukları icra takiplerine konu olan uyuşmazlıkların tarafı değildir.

Avukatlara, baktıkları dosyalarla özdeşleştirilerek yapılan sözlü, fili ve silahlı saldırılar asla kabul edilemez.  Biliyoruz ki; bu toplumsal şiddet sarmalı hukukun üstünlüğü şiarıyla kırılıp mahkum edilmedikçe, bir hukuk neferi olan avukatlarımıza yönelen saldırılar son bulmayacaktır. Acımızı ve öfkemizi anlatmaya çalışırken avukatlar olarak hukukun üstünlüğü ve gayemizden zerre sapmadan saldırının takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Meslektaşımız Avukat Mehmet Samim GEREDELİ’ ye Allah’tan rahmet, sevenlerine, ailesine ve meslektaşlarımıza başsağlığı dilerken, meslektaşımızın şahsında savunmaya yönelen her türlü saldırıyı lanetlediğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV