22 Temmuz 2018 Pazar

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

“Fındıkta alan bazlı ödeme sistemi yeniden düzenlenmeli”

AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk, fındıkta ÇKS sistemine kayıtlı üreticilere verilmekte olan alan bazlı destek ödemelerinin yeniden düzenlenerek devam ettirilmesini istedi.

11 Ağustos 2017 Cuma 17:43
Bu haber 354 kez okundu
“Fındıkta alan bazlı ödeme sistemi yeniden düzenlenmeli”

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, fındıkta üreticilere her yıl ödenmekte olan alan bazlı destek ödemelerinin yeniden düzenlenerek devam ettirilmesi gerektiğini söyledi. Öztürk, bu konuya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı  Ahmet Eşref Fakıbaba ile yaptıkları görüşmede de dile getirdiğini belirten Öztürk şöyle dedi: “Bana göre fındık üreticilerine verilmekte olan alan bazlı destek ödemelerinde değişikliğe gidilmelidir. 10 dönüm bahçesi olanla 50 dönüm bahçesi olana aynı miktarda dönüm başına para verilmemelidir. Ayrıca Karadeniz bölgesi gibi engebeli bir arazide fındıkçılık yapanla düz arazide fındıkçılık yapanda eşit tutulmamalıdır. Bu benim şahsi görüşümdür”

TMO’NUN ALIM YAPMASINI İSTEDİK

Bakan Fakıbaba ile bir süre önce Ankara’da yaptıkları görüşmede, TMO’nun bu yılda devrede olmasını istediklerini kaydeden Milletvekili Cemal Öztürk, “Bu konuya bakanda olumlu yaklaştı. TMO’nun alım yapması için bakanlar kurulu kararı gerekiyor, kanımca kısa bir süre içerisinde bu karar çıkacaktır” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV