istanbul escort mp3 indir

22 Ekim 2018 Pazartesi

OLMADI !

Fındık üreticilerine külleme hastalığı uyarısı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan: “Çiftçilerimiz hastalığı mutlaka ciddiye almalı. Gerekli zirai mücadeleye ağırlık verilmeli"

12 Haziran 2018 Salı 11:43
Bu haber 262 kez okundu
Fındık üreticilerine külleme hastalığı uyarısı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındıkta külleme hastalığına karşı üreticilerin bahçelerinde zirai mücadeleye ağırlık vermeleri gerektiğini söyledi. Karan, yaptığı açıklamada, oda olarak fındık bahçelerinde külleme hastalığının yayılım sürecini yakından takip ettiklerini belirtti. Nisan ayının ilk haftasında kendisini gösteren küllemenin, ilkbaharda yaşanan mevsimsel değişimlere bağlı olarak olumsuz etkilerini hızla artırdığını ifade eden Karan, "Birkaç yıldır etkili olan hastalık bugünlerde de bahçelerde kendisini iyice göstermiş durumda. Dallarda fındık ve yapraklarda hastalığın emarelerini görmek mümkün" dedi.

Karan, çiftçilerin hastalığı önemsemeleri gerektiğini vurgulayarak, "Yeni mahsul külleme tehdidi altında. Çiftçilerimiz hastalığı mutlaka ciddiye almalı. Gerekli zirai mücadeleye ağırlık verilmeli. Asla ama asla gözardı edilmemesi gerekiyor. Yapılacak zirai mücadele hastalığın etkisi en aza indirilecektir" diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV