25 Haziran 2018 Pazartesi

SÖZ MİLLETİN

Damla Gençlik Projesi uygulamaya geçti

Gençlik ve Spor Bakanlığının faaliyetlerinden biri olan Damla projesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı Gençlik Merkezlerince 24 – 30 Temmuz 2017 tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirilmeye başlandı.

26 Temmuz 2017 Çarşamba 10:10
Bu haber 387 kez okundu
Damla Gençlik Projesi uygulamaya geçti

Ülkemizde üniversitelerde okuyan yabancı öğrenciler ve Türk öğrencilerden oluşan,5 ayrı ülkeden 9 uluslararası misafirlerimiz ile toplam 20 genç, Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinatörleri, Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Koordinatör Gençlik Merkezi Müdürü öncülüğünde projeyi gerçekleştiriyor. Proje ile illerde dezavantajlı aile ve çocukların hiçbir din, dil ve etnik köken ayrımı yapmadan katılımcı gençlerle bir araya gelmesi; kültürel değerlerin karşılıklı aktarımı ile programın yürütüldüğü yörelerdeki insanlarla, katılımcı gençlerin hayata bakış açılarının olumlu yönde etkilenmesi amaçlanıyor.

Proje kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarını da ziyaret eden misafirler, Vali Harun Sarıfakıoğulları’na ziyaret gerçekleştirdi. Gençler daha sonra Giresun Üniversitesi Rektörü Cevdet Coşkun’a ziyarette bulundular. Ardından Giresun kalesine çıkan misafirlerimiz orada hem çevre temizliğinde bulundular hem de Topal Osman Ağa’nın kabrine ziyaret ederek hakkında bilgi aldılar. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen Damla Projesi’nin temel hedefi; gençlerin, maddi karşılık beklemeden, başka bir çıkar beklentisi içinde olmadan, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak veya genel olarak toplumun yararına olduğu düşünülen bir hedefe ulaşmak için, yalnızca içinden gelerek ve doğru olduğuna inanarak, bir toplumsal girişime destek olmalarını sağlamaktır.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV