istanbul escort mp3 indir

17 Ekim 2018 Çarşamba

Alucra Barajı’nda sona gelindi

Alucra ilçesinde 2014 yılında başlayan ‘Alucra Barajı’nda sona gelindi.

10 Ekim 2018 Çarşamba 09:27
Bu haber 178 kez okundu
Alucra Barajı’nda sona gelindi
2014 yılı Nisan ayında özel bir firma tarafından yapımına başlanılan baraj bittiğinde 4 milyon metre küp su depolama hacmine sahip olacak.
Çalışmalar hakkında bilgiler veren firma yetkilisi Ömer Polat, baraj çalışmasının ilçeye bağlı Karabörk ve Yeşilyurt köyleri arasındaki bölgede devam ettiğini belirtti. Barajın yüzde 99'luk bölümünü tamamladığı kaydeden Polat, “Alucra Barajında iklim koşullarının da elverdiği ölçüde 4 yıl gibi bir sürede çalışmayı tamamlamış olduk ve Ekim ayı sonu itibariyle de barajımızı teslim edeceğiz.
İhale bedeli 8 milyon 530 bin TL olan Alucra Barajı projesi temelden 46 metre, koruma duvarları ile 56 metre yüksekliğe sahip Giresun'un en büyük, Karadeniz Bölgesi'nin de sayılı büyük barajlarından biridir. Tamamen sulama amacıyla yapılan baraj, 2014 yılında bu alanda yapılan en büyük baraj ihalesidir. Barajın tam kapasite ile su dolumu sağlandığında yaklaşık 4 milyon metre küp su depolama hacmi olacaktır. 11 bin 640 dekar zirai alanın suya kavuşmasını sağlayacak olan Alucra Barajı mümbit toprakları suya kavuşturarak ilçe ekonomisine değer katacaktır. Ekonomik değeri yüksek ürün elde edilmesi için su ihtiyacı bu vesile ile giderilmiş olacaktır" dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV