istanbul escort

23 Eylül 2018 Pazar

ADD’den nitelikli okul belirlenme yöntemine tepki

Giresun Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Kolları Başkanı Oğuzcan Özdemir, Milli eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen nitelikli okul yöntemine tepki gösterdi.

16 Nisan 2018 Pazartesi 08:57
Bu haber 216 kez okundu
ADD’den nitelikli okul belirlenme yöntemine tepki

Özdemir, iktidarın sürekli eğitim sistemi ile oynadığını, eğitimi yaz boz tahtasına çevirdiği belirterek çocukların kobay olarak kullanıldığını ileri sürdü. Özdemir, “İlimizde 11 okul “nitelikli okul” olarak açıklanmıştır ve bunların toplam kontenjanı 780 kişidir. Pek çok ilçemizde hiç “nitelikli okul” yoktur. İlimizin köklü eğitim kurumlarından olan ve bugüne kadar başarıları ile isim yapmış Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi ile Mimar Sinan Anadolu Lisesi, “nitelikli okul” kapsamına alınmamıştır. Oysa üniversite sınavlarındaki başarısı bu okullardan oldukça düşük olan bazı meslek liseleri “nitelikli okul” kapsamına alınmıştır. Espiye İmam Hatip Lisesi hangi kritere göre “nitelikli okul” yapılmıştır? Burada tam bir keyfiyet vardır.

Milli Eğitim Bakanlığı, ülkemizde olduğu gibi ilimizde de yeni bir planı devreye sokmuş görünüyor. Öğrenciler, İmam Hatip Liselerine ya da Özel Liselere yönlendirilmek istenmektedir” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV