25 Haziran 2018 Pazartesi

SÖZ MİLLETİN

ABD Başkanı Donald Trump'un açıklamaları Giresunluları umutlandırdı

Başkan Donald Trump, Beyaz Saray’da iki Cumhuriyetçi senatörle birlikte, yasal göçmenliği sınırlandıran bir yasa teklifi açıklaması ülkede yasa dışı yaşayan Gurbetçi Giresunluları da umutlandırdığı belirtildi.

04 Ağustos 2017 Cuma 09:41
Bu haber 838 kez okundu
ABD Başkanı Donald Trump'un açıklamaları Giresunluları umutlandırdı

Hasan Çelik/ABD

Beyaz Saray'da düzenlenen etkinlikte yaptığı açıklamada da Trump, söz konusu yasa teklifinin, Amerika'nın göçmenlik sisteminde yarım yüzyıldır yapılan en önemli değişikliği oluşturacağını söyledi.

Başkan Trump, "Yasa, Yeşil Kart dağıtmada düşük vasıflıları kabul eden göçmenlik sisteminin yerine, nitelik sahibi kişilere öncelik veren bir sistemi getiriyor. Bu rekabetçi başvuru sürecinde, İngilizce konuşabilenler, kendilerini ve ailelerini mali açıdan destekleyebilenler ve ekonomimize katkı sağlayacak yetenekler sergileyenler öncelik kazanacak" diye konuşması ülkede yaşayan gurbetçi Giresunluları umutlandırdı. Trump, yeni sistemin, göçmenlerin bir katkı sunmadan sadece refahtan yararlanmasının önüne geçeceğini, Amerikalı çalışanları ve vergi mükelleflerini koruyacağını savunduğu açıklamasında, ülkede yasa dışı yaşayan on binin üstünde Giresunlu göçmeni de umutlandırdığı belirtildi.

Yetkililer, Amerika'da 60 binin üstünde yasa dışı göçmen olarak yaşayan Türk'ün olduğu açıklanmıştı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV