26 Nisan 2018 Perşembe

HAYALDİ HAYAL Mİ OLDU!

15 Temmuz şehitleri anısına 4 günde 550 ünite kan bağışı

Giresun'da 15 Temmuz şehitleri anısına "Vatan sana kanım feda" sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasında 550 ünite kan bağışlandı.

11 Ocak 2017 Çarşamba 08:44
Bu haber 223 kez okundu
15 Temmuz şehitleri anısına 4 günde 550 ünite kan bağışı

Türk Kızılayı Giresun Şubesince gerçekleştirilen kampanyaya, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.  Atatürk Meydanı'ndaki kan toplama merkezinde 4 gün boyuncu Giresunlular kan bağışladı. Türk Kızılayı Giresun Şube Başkanı Murat Cansız,  yaptığı açıklamada, 2016 yılında 12 bin 670 ünite kan topladıklarını belirtti. Bu yıl 15 Temmuz şehitleri anısına "Vatan sana kanım feda" sloganıyla gerçekleştirdikleri kampanya kapsamında 5-8 Ocak'ta 550 ünite kan topladıklarını aktaran Cansız, bunun güzel bir rakam olduğunu dile getirdi.
Cansız, kan bağışı için Giresun'un ayağa kalktığını ifade ederek, "Bölgeye baktığımız zaman Giresun çok mükemmel kan verdi. 4 günlük kampanyaya Giresun halkının ilgisi çok yoğundu. Ben kan veren herkese çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok mükemmel bir kampanya oldu" diye konuştu.
Kan konusunda da Doğu Karadeniz'de birinci durumda olduklarını söyleyen Cansız, "Giresun olarak baktığımızda kan sıkıntımız yok. Bizim bölgemizde de kan sıkıntımız yok, ihtiyaca cevap verecek durumdayız" dedi.
Cansız, Türk Kızılayı Giresun Şubesi olarak yarın iki tır yardım malzemesini Haleplilere göndereceklerini de sözlerine ekledi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV