15 TEMMUZ DEMOKRASİ DESTANI

Bu akşam Giresun, aynı ruhla Atatürk Meydanı'nda buluşacak

15 TEMMUZ DEMOKRASİ DESTANI
  • 15 Temmuz 2019, Pazartesi 9:23

   15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü bugün düzenlenecek olan etkinliklerle kutlanacak. Hain darbe girişiminin 3. Yıl dönümünde Türk Milletinin tek vücut olup hainlere geçit vermemesi ve yeni bir demokrasi destanı yazmasının 3.yıl dönümünde Giresun’da da etkinlikler gerçekleştirilecek. Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Vali Harun Sarıfakıoğulları, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, Kent konseyi Başkanı mürşit Gürel, çeşitli STK temsilcileri yazılı bir mesaj yayınladılar.
 Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle  Vali Harun Sarıfakıoğulları yayınladığı mesajında özetle şöyle dedi”

 “CUMHURİYET TARİHİMİZİN EN ALÇAK HIYANETİNİ YAŞADIK”
Ülkemiz bundan tam 3 yıl önce, aziz milletimizin de bizzat şahit olduğu, Cumhuriyet tarihimizin en sinsi ve alçak hıyanetlerinden birini, hatta en büyüğünü yaşadı. Takvimler, 15 Temmuz 2016 Cuma günü akşamını gösterdiğinde, devlet kurumlarımıza sızan hain ihanet şebekesi gerçek yüzünü göstererek, Türk Milletinin bizzat kendisine ve Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı alçakça ve acımasızca bir saldırıya geçmiştir. Bu şer odakları, tarihi kahramanlık destanları ile dolu Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yıllarca yuvalanarak kendilerini gizlemeyi başarmış FETÖ/PDY mensubu bir grup üniformalı hainden başkası değildi. Şanlı Türk tarihimize 15 Temmuz gecesini kara bir leke olarak geçirmeye çalışan bu hain girişime karşılık, bizlerde; O gece yaşananları unutmamak ve gelecek nesillere bu kutlu mücadeleyi en iyi şekilde aktarmak için 15 Temmuz gününü her yıl ‘Demokrasi Ve Milli Birlik Günü’ olarak çeşitli etkinliklerle anarak, bu ihanet gecesinde yaşananları daima canlı tutmak suretiyle hatırlanmasını  sağlayacak, asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.

  ŞENLİKOĞLU: “KAHRAMAN MİLLETİMİZ MİLLİ DİRENİŞ DESTANI YAZDI”
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
“15 Temmuz tarihinde belki de ilk kez bir millet hain darbe girişimini kendi elleri ile durdurmuştur. 15 Temmuz gecesi ülkemizin tarihte yaşadığı en menfur saldırı olarak hala hafızalardaki tazeliğini korumaktadır. Darbecilerin hain planlarını alt üst eden aziz milletimiz, bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz gecesi silahları, tankları, uçakları milletimize doğrultup ülkemizi ele geçirmek isteyenlere karşı canını siper ederek tarihin akışını değiştiren kahraman milletimiz, bugünü hafızalara milli direniş destanı olarak kazımayı başarmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ebet müddet var oldu ve var olmaya devam edecektir. Çanakkale'de, Trablusgarp'ta, Kurtuluş Savaşı'nda dönmeyi düşünmeyerek bize vatan bırakan atalarımızın evlatları onları mahcup etmemiştir. Tüm Dünya şunu bilmelidir ki! Bu yüce millet, devletiyle birdir ve beraberdir. Rengini asil kanımızdan almış bayrağımız göklerden inmeyecek, kutsal vatanımız bölünmeyecektir.”

 MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK: “DEMOKRASİMİZE KARA LEKE ÇALMAYA ÇALIŞTILAR”
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk de mesajında özetle:
“Milletimiz, şanlı tarihi boyunca; vatanına, bayrağına, milli ve manevi değerlerine birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla var gücüyle sahip çıkmış, bu değerlerine saldıran hainlere asla geçit vermemiştir. 15 Temmuz 2016 gecesi de FETÖ Terör Örgütü tarafından Türkiye’ye, milli iradeye ve demokrasiye yönelik gerçekleştirilen askeri kalkışma görünümündeki terör eylemi ve planlı darbe girişimiyle demokrasi tarihimize kara bir sayfa açılmaya çalışıldı. O karanlık gecede, kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle tek vücut olan kahraman milletimiz dâhili ve harici bedhahlara geçit vermemiş, şanlı tarihine yeni bir izzet ve onur sayfası eklemiştir. Sokağa çıkarak o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan aziz milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyor, darbe girişimine karşı durup sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan yediden yetmişe tüm Giresunlu hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum”dedi.

AK PARTİ GİRESUN İL BAŞKANI KENAN TATLI: “DEMOKRASİYE PRANGA VURMAK İSTEDİLER”
  AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı’da yayınladığı mesajda” 15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizi, demokrasimizi ve geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri silahları aziz ve fedakâr milletimize karşı doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Milletimiz vatanını koruma, demokrasi ve onun temelini oluşturan millet iradesini, bağımsızlığına sahip çıkma konusundaki kararlılığını şanlı tarihimizde olduğu gibi 15 Temmuz 2016 tarihinin gecesinde ve devam eden süreçteki demokrasi ve dayanışma nöbetleriyle de tüm dünyaya göstermiştir.” ifadelerine yer verdi

 TSO BAŞKANI HASAN ÇAKIRMELİKOĞLU: “MİLLETİN İRADESİ DIŞINDAKİ BİR SEÇENEĞE BOYUN EĞMEYİZ”
Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasisine ve hukuk devleti yapısına kasteden hain ve alçakça bir saldırıyı geri püskürterek şunu açıkça göstermiştir: Gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabul etmeyiz. Demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyiz. 15 Temmuz hem Türkiye siyaseti, hem de Türkiye ekonomisi için tarihi bir stres testi oldu. Milletin dirayetiyle bu test başarıyla geçildi. Demokrasimiz ve kurumlarımız kaba kuvvete teslim olmayacak kadar olgunlaştıklarını kanıtladı. Devlet içinde illegal örgütlenen FETÖ çetesi ortaya çıkarıldı. Darbe heveslilerine karşı ortaya konan milli direniş sayesinde gelecekte benzer kalkışma girişimi içinde olabileceklerin önüne set çekildi” dedi.

KENT KONSEYİ: “15 TEMMUZ MİLLİ DİRENİŞ DESTANIDIR”
Kent konseyi Başkanı Mürşit Gürel de yayınladığı mesajında, “Hain darbe girişiminde vatan, demokrasi ve bağımsızlık uğruna mücadele veren kahraman insanımız asırlar öncesinde olduğu gibi yine aynı kararlılıkla yaşadığı toprakları ve şanlı tarihini korumanın, istikbalinin yegane unsuru olduğunu tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi bölmek isteyen vatan hainlerine layıkıyla cevabını vermiştir. 
 15 Temmuz bu anlamıyla bir zaferdir. Bu karanlık gece milletimizin tarihte yaşadığı en yıkıcı ve en tehlikeli saldırı olarak hala hafızalardaki tazeliğini korumaktadır. 15 Temmuz akşamı ülkeyi ele geçirmek isteyen silahlı canilere, tanklara, uçaklara karşı canını siper ederek tarihin akışını değiştiren aziz milletimiz, bugünü hafızalara 'milli direniş destanı' olarak kazımayı başarmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık