24 Nisan 2018 Salı

BAYRAM COŞKUSU

ESKİ BAŞKAN YAVUZ SELİM BAŞAR'I ELİMİZDEN KAÇIRDIK !

06 Haziran 2012, 09:44
Bu makale 1955 kez okundu
ESKİ BAŞKAN YAVUZ SELİM BAŞAR'I ELİMİZDEN KAÇIRDIK !
Giresunspor'un eski başkanlarından iş adamı Yavuz Selim Başar'ı, 2 sezon görev yaptığı kulübümüzde maalesef değerlendiremedik ve elimizden kaçırdık.
Giresunspor'a cebinden harcama yapan Başkan Başar'ın, “Ekibimizin harcamalarının üçte ikisini ben karşılayacağım ama, üçte birini de Giresun karşılamalıdır” diye bir önerisi vardı.
Başkan Selim Başar, kulübümüze kalıcı gelir temin etmek için “Giresunspor A.Ş.” şirketini de kurdu. Ancak bu şirket yaşatılamadı ve kapandı.
Çeşitli para miktarında “Giresunspor'a yardım pulu” bastırdı, birçok kuruluşa dağıtılarak, gelir sağlandı.    
Giresun'un resmi daireleri için kömür getirme işine girdi. Zamanın Valisi Sami Oytun, konuya sıcak bakmadı ve, “Kömürü getiremediğiniz takdirde, resmi daireler soğuktan donar. Size güvenemem” dediğinde ise Başkan Başar, “Sayın Valim, bana Giresun'da bir yer gösterin, 1 değil, 2 yıllık kömürü birden oraya dökeyim” deyince, Vali kömürün bir bölümünü Giresunspor'un getirmesine razı oldu ve kömür getirildi.
Giresunspor'un yararına o kadar olumlu düşünceleri vardı ki Başar'ın, futbolcuları bir deplasmanda karşısına topladı ve şunları söyledi: “Giresunspor şirketine hepinizi hiçbir ücret ödemeden ortak olarak alacağım. Futbolu bıraktıktan sonra da bu şirketin kârından her şirket üyesi gibi faydalanacaksınız.”
Başar'ın başkanlık görevinde olduğu sürece, ekibimiz en iyi malzemeleri kullandı, teknik heyetin istediği her konu yerine getirildi, yeter ki ekibimiz başarılı olsundu.
Başkanın olumlu adımları saymakla bitmez. Buna rağmen, Başkan Yavuz Selim Başar, o kadar haksızca eleştirilere uğradı ki, “Paramızla yaptığımız bunca olumlu işlere rağmen, sonuçta bu hak etmediğimiz tepkilerle karşılaştık” diyecek duruma geldi.  
Giresunspor'da, Başkan Yavuz Selim Başar görevine bir süre daha devam edebilseydi, kurulan şirket köklenecekti, kulübümüze gelir sağlanacaktı, son yıllarda yaşanan olumsuzluklar gündeme gelmeyecek, camiamız bugünkü gibi çaresizlikler içine düşmeyecekti diyorum.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV