22 Mayıs 2018 Salı

ADAYLAR BELLİ OLDU

Yapılandırmada son gün

Giresun Defterdarı Musa Koculu, yeniden yapılandırmada bugün son gün olduğunu belirterek mükellefleri uyardı

31 Mayıs 2017 Çarşamba 09:40
Bu haber 572 kez okundu
Yapılandırmada son gün
 Giresun Defterdarı Musa Koçulu, geçen yıl çıkarılan ancak ilk ve peşin ödeme için yeniden imkan sağlanan yapılandırma için son günün 31 Mayıs olduğu uyarısında bulundu ve ödeme yapmayanların bu hakkını kaybedeceğini söyledi.
Giresun Defterdarı Musa Koçulu, geçen yıl Ağustos ayında çıkarılan ancak ilk ve peşin ödeme imkanı sağlayan yeniden yapılandırma için son günün 31 Mayıs olduğu uyarısında bulundu. Koculu, "6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması" hakkında kanun geçen sene Ağustos ayında yürürlüğe girmişti. Kasım ayında birinci taksiti ödenecekti, ocak ayında da ikinci taksiti ödenecekti. Ocak ayına geldiğimizde çeşitli nedenlerden dolayı Bakanlar Kurulu 6736 sayılı yasaya ek bir madde ekleyerek bunun ödemeleri-ni dörder ay süreyle taksitlere ertelemiş oldu. Bu erteleme neticesinde bu ay sonu itibariyle yani Çarşamba günü akşam birinci ve ikinci taksitlerin ödenmesi gerekiyor. Bu gerçekten çok önemli bir konu çünkü bu taksitler ödenmediği takdirde mükelleflerimiz yeniden yapılandırma esasındaki haklarını kaybetmiş olacaklar” diye konuştu.
Koçulu, vergi dairelerinin 31 Mayıs tarihlerinde gece saat 24.00'e kadar açık kalacağını ifade ererek, "Mükelleflerimizin Çarşamba günü sonuna kadar mutlaka ama mutlaka taksitlerini ödemeleri gerekiyor yoksa haklarını kaybedecekler. Biz bu çerçevede hafta sonu da dairelerimizi açık tuttuk. Önümüzdeki Çarşamba günü gece saat 24.00'a kadar dairelerimizi açık bulunduracağız ki mükelleflerimiz sıkıntı yaşamasın” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV