istanbul escort mp3 indir

17 Ekim 2018 Çarşamba

TZOB’DAN DKİB’E SERT ELEŞTİRİ

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kozoğlu, fındıkta en güçlü alıcı durumunda bulunan ve siyasetçisinden, sivil toplum kuruluşlarına kadar tekel olarak ifade edilen Ferrero firmasını savunan Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Başkanı Saffet Kalyoncu sert bir dille eleştirdi.

01 Ekim 2018 Pazartesi 09:29
Bu haber 361 kez okundu
TZOB’DAN DKİB’E SERT ELEŞTİRİ
 Kozoğlu, Kalyoncu’nun yaptığı açıklamayla kendi atağına kurşun sıktığını ifade etti.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Hasan Kozoğlu, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Saffet Kalyoncu’nun Ferrero firmasının avukatlığına soyunduğunu açıklayarak, yaptığı açıklamayı esefle kınadığını belirtti. Kalyoncu’nun ekmek yediği fındığa ihanet ettiğini söyledi.
Kozoğlu, “Direkt olarak 500 bin fındık üreticisinin üretmiş olduğu ve geçimini sağladığı dolaylı olarak ta 8 milyon kişinin ekmek yediği Karadeniz bölgesinin olmazsa olmaz fındığının fiyatını istediği gibi belirleyen Memlekette istediği gibi at koşturan bir yabancı firmayı korkudan mı yoksa çıkarından mı yani rant meselesinden mi savunan DKİB başkanı kendi ayağına kurşun sıkmıştır. Bu hareketi ile tüm fındık üreticilerinin tepkisini ve ahını kazanmıştır. Bu açıklamayı yaparak fındık üreticisine ve kendilerinin de ekmek yediği fındığa ihanet etmiştir” dedi. DKİB ve üyelerinin bu firmadan çıkarları mı var? Diye soran Kozoğlu, “Bir de aklınca aba altından sopa göstererek bu firmanın sektörden elini çekmesi halinde fındık ihracatının yüzde 50 oranında azalacağını söylemektedir. Pekala fındığını maliyeti veya altında satan üreticiler üretimden elini çekerse o zaman siz ve sizin avukatlığını yaptığınız firma ne alıp satacak. Sizler yerli ihracatçılar olarak başınızı iki elinizin arasına alarak düşünün ki biz yerli ihracatçılar olarak bu İtalyan firmanın eline nasıl düştük” ifadelerini kullandı.
Kozoğlu açıklamasının devamında şunları kaydetti;
“Bu kumpastan nasıl kurtuluruz. Bu fındık üreten vatandaşlarımızın ürününü daha iyi nasıl değerlendiririz. Üreticinin bahçeden ayrılmaması için hem üretici hem de yerli ihracatçı olarak sizler daha iyi nasıl para kazanırız. Devamlı Ferrore fındık almazsa ne olacak diye milleti tehdit edeceğine kendi ayaklarınız üzerine durun. Dik olun. Bu gidişle çok gitmeden Ferrore denen firma sizi devre dışı bırakıp ta direkt üreticiden alacağım derse siz parayı kızılağaçların yapraklarından mı? Kazanacaksınız? Şimdi şunu da belirteyim Siz ihracatçılar fındık ile ilgili taahhütlerinizi dolar 3.7 lira iken yaptınız. Dolar şimdi 6.0 lira katlayarak para kazanacaksınız sizi de kimse rahatsız etmeyecek. Öyle mi? Kusura bakmayın birazda bu ürününü üreten de kazansın. Başkalarını savunmayın. Adam fındık alıyor diye sen çok fındık alıyorsun üretici ezilse de olur mu diyelim. Kendinize gelin Milli olun yabancıya sizde sömürülmeyim bizi de sömürtmeyin. Hem yabancı hem de siz sömürmeyin. Şurası unutulmamalıdır ki; Fındık üreticisi üretmezse ne siz olursunuz ne de Ferrore. Hepiniz üreticinin sırtına binmeye alışmışsınız birileri aşağıya inin bu üretici bir nefes alsın diye söylediğinde zorunuza gidiyor.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV