istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

“TMO VE FKB BİRLİKTE FINDIK ALSIN”

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin fındık alımlarını FİSKOBİRLİK üzerinde veya birlikle koordineli bir şekilde almasının üretici açısından daha verimli ve hızlı olacağını belirtti.

16 Ağustos 2018 Perşembe 09:26
Bu haber 1022 kez okundu
“TMO VE FKB BİRLİKTE FINDIK ALSIN”
 Karan, TMO'nun piyasaya girip, girmeyeceği konuşulan şu günlerde fındık alımıyla ilgili önemli bir öneride bulundu.
Karan yaptığı açıklamada, hem FİSKOBİRLİK'e sahip çıkılması adına hem de fındık alımının daha hızlı ve profesyonel alım ekipleriyle yapılması adına, TMO'nun FİSKOBİRLİK ile koordineli bir alım kampanyası başlatmasını istedi.
FİSKOBİRLİK'in fındıkta önemli bir rol oynadığına dikkat çeken Karan, aynı zamanda yapılacak olan koordineli bir alım kampanyasının piyasadaki belirsizliği ortadan kaldırarak, üreticiye büyük güven vereceğini ifade etti.
TMO'nun 2018 yılı fındık fiyatı ve alım kampanyasını dört gözle beklediklerini vurgulayan Karan, “Ağustos ayının ortasına geldik. Bu yıl hasat erken başladığı için üreticilerin çoğu fındık hasadını tamamlamış durumda. Harmanda kuruma aşamasında olan fındıklar bugün yarın çuvallanarak satışa hazır hale gelecek. Ancak halen TMO alım fiyatı ve alım kampanyasını kamuoyuyla paylaşmış değil. Geç açıklanacak olan bir alım kampanyası sıkışıklık ve sorunlarını da beraberinde getirecektir. Bu nedenle sıkışıklığa ve sorunlara yol açmamak adına, bu yıl TMO alım kampanyasını fındık alımını konusunda büyük deneğime sahip FİSKOBİRLİK ile koordineli bir şekilde yürütmelidir. Bu ortak harekete alım kam-panyasının daha verimli ve hızlı gerçekleşmesini sağlayacaktır. Bilindiği gibi FİSKOBİRLİK kooperatifleri depoları, ekip, ekipman ve fındık alımında deneylim personellere sahiptir. Bu hareket aynı zamanda iki kurum adına piyasada büyük bir güç gösterisi ve prestij olacaktır. Bu konuda Orman ve Gıda Tarım Bakanlığı'nın gerekli çalışmaları gerçekleştirerek TMO-FİSKOBİRLİK fındık alım kampanyasını hayata geçirmesini bekliyoruz” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV