istanbul escort mp3 indir

15 Ekim 2018 Pazartesi

TMO FINDIK ALMAZSA SOKAĞA DÖKÜLÜRÜZ !

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, TMO’nun fındık alımına girmesinin çok önemli olduğunu belirterek, “Eğer TMO piyasaya girmezse üretici ile birlikte olur gerekirse sokağa dökülürüz” dedi

10 Ağustos 2018 Cuma 09:43
Bu haber 292 kez okundu
TMO FINDIK ALMAZSA SOKAĞA DÖKÜLÜRÜZ !
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan hükümetin uyguladığı belirsizlik politikasının fındık üreticisini bahçeden kopardığını belirtti.
Karan zamanın ve belirsizliğin fındık üreticisinin aleyhine işlediğini belirterek TMO’nun fındık alımı yapmaması durumunda üreticiyi yalnız bırakmayacaklarını söyledi.
Karan, “TMO geçen yıl 10 liraya fındık aldı 13.5 liraya sattı. İyi de kar etti. O nedenle tasarruf edeceğiz diye fındık almazlarsa bu doğru olmaz. Şu anda serbest piyasa 12 liradan fındık almaya başladı. TMO piyasaya girip 40-50 bin ton fındık alsa piyasada fiyatlar kendiliğinden yükselir. TM fındık almazsa gerekirse üretici ile birlikte olur gerekirse sokağa dökülürüz. Devletimiz üreticiyi yalnız bırakmaz inancındayız. Asıl problem fındıkta tekelleşme var. Üretici birkaç alıcının eline kaldı. TMO nun alım yapması bu nedenle de önemli” ifadelerini kullandı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV