16 Ağustos 2018 Perşembe

“SİZE SATACAK ÜRÜNÜMÜZ YOK“

TMO 2018’de de fındık alacak

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, TMO’nun randevu taleplerine göre depolarını açık tutacağını belirterek, yeni yılda da TMO’nun fındık alımını sürdüreceğini ifade etti.

07 Kasım 2017 Salı 08:18
Bu haber 923 kez okundu
TMO 2018’de de fındık alacak

TMO alımlarını sürdürürken 2018 yılında da alımların devam edeceğini ve randevu taleplerine göre depoları açık tutacağını söyledi. Arslan Soydan, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) randevu taleplerine göre depolarını açık tutacağını belirterek, yeni yılda da TMO’nun fındık alımını sürdüreceğini dile getirdi. TMO’daki tek sorununun depo sorunu olduğunu aktaran Soydan, 2018 yılı fındık hasta döneminden önce TMO’nun fiyat açıklamasının daha iyi olacağını ifade etti.

“ARKA İLÇELERDE ALIMLAR DEVAM ETMELİ”

Sahil kesiminde fındık elden daha çabuk çıkarken, arka ilçelerde fındık elde kalıyor. TMO’nun bu sebeple alımlara devam etmesi gerekiyor.

TMO’nun kiralamış olduğu depolarda doluluk oluştuğunu söyleyen Soydan; “TMO’nun özellikle arka ilçelerdeki alımlarını biz devam etmesinden yanayız. Çünkü fındığın sahile nazaran arka ilçelerimizdeki üreticinin elinde daha çok fındık bulunduruluyor. Onun için TMO’nun muhakkak arka ilçelerde alımlara devam etmesi lazım. Mobil alımlarla beraber bu sağlanmalı, şu anda devam ediyor. Tabi ki özellikle bölgemizde TMO’nun kiralamış olduğu depolarda doluluk oranı oldu. Gelecek yıllara dayalı da bu depo sıkıntılarının da çözülmesi lazım” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV