25 Haziran 2018 Pazartesi

SÖZ MİLLETİN

Tarım Danışmanlarından Fındık Araştırma’da inceleme

Bulancak Ziraat Odası Başkanı Naci Karamanoğlu, Bulancak Ziraat Odasında görevli Tarım Danışmanları ve Bulancak İlçemizin çeşitli köylerinden gelen üreticilerimizden oluşan 25 kişilik bir heyet Giresun Fındık Araştırma Enstitüsünü ziyaret etti.

24 Temmuz 2017 Pazartesi 09:47
Bu haber 628 kez okundu
Tarım Danışmanlarından  Fındık Araştırma’da inceleme
Enstitü Yetiştirme Teknikleri bölümü sorumlusu Ziraat Mühendisi Selda Kayalak Balık nezaretinde kurumumuzun deneme bahçeleri gezilirken, ziyaretçilerimiz Enstitümüz tarafından yürütülen projeleri yakından inceleme fırsatı buldu. Teknik gezi esnasında yürüttüğümüz projeler ve fındık yetiştiriciliği hakkında bilgiler verildi.
Ziyaretçilerimiz aşılı fidanlar ile kurulu tek gövdeli sistem fındık bahçemiz ile budama yolu ile tek gövdeli olarak yetiştirilen fındıklarla kurulu bahçelere yoğun ilgi gösterirken, bu bahçelerdeki yüksek verim dikkatlerini çekti.
Üreticilerimize fındık tarım takvimine göre yapılması gereken kültürel ve kimyasal uygulamalar ve bunları yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar anlatılırken yaklaşan hasat dönemi için de gerekli uyarılar yapıldı.
Enstitü Müdürü Aysun Akar “fındık tarımında verim ve kaliteyi artırmak için üreticilerimizle buluşmanın çok önemli olduğunu, bu anlamda da enstitümüze fındık yetiştiriciliği yapılan illerden sık sık teknik geziler düzenlendiğini, özellikle ziraat odaları aracılıyla daha kalabalık kitlelere bilgi verebiliyor olmanın kendilerini mutlu ettiğini” kaydetti. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV