16 Ağustos 2018 Perşembe

BİN DOLARI BOZDURANA AYAKKABI BOYAMA 1 HAFTA BEDAVA

Nerede bu 600 bin ton fındık?

Fındık alımı yapan manavlar TMO’nun piyasaya girmesinin kendilerini etkilediğini belirterek,700 bin ton rekolte açıklandığını, TMO’nun 100 bin ton alım yaptığını belirterek, “Nerede bu 600 bin ton fındık” diye sordular.

08 Kasım 2017 Çarşamba 08:24
Bu haber 1168 kez okundu
Nerede bu 600 bin ton fındık?

Fındık Manavları 700 bin ton fındık rekoltesi açıklanmasına karşın fazla fındık alamadıklarını, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 100 bin ton aldığını, üreticinin elinde ise fındık kalmadığını belirterek, ‘nerede bu 600 bin ton fındık’ diye sordular. Üreticinin halinden memnun olduğunu söyleyen manavlar, alacaklarını bile üreticiden alamadıklarını belirterek, üreticinin manava borcunu ödemek yerine fındığını TMO’ya götürdüğünü dile getirdiler.

“TMO MANAVLARI ETKİLEDİ”

TMO’nun piyasaya girmesini değerlendiren manavlar; “TMO’nun piyasaya girmesi biz manavları etkiledi. Şundan dolayı etkiledi; manavlar zaten millete verdiği parayı bile toplayamadı. Manavların parasının yüzde 60-70’i halkın sırtında duruyor. Halkta fındığını TMO’ya verdi. Peşin parasını da alınca daha da manavın yanına uğramadı. Bu sene manavların hepsi TMO’dan dolayı etkilendi” dediler. Manavlar, üreticinin elinde fındık kalmadığını aktararak, şunları kaydettiler: “Bu fındık sezonunda fındık fazla denildi. Bu yıl geçen sezonki mevcut fındıktan çok fazla fındık olmadı. Manavın elinde fındık yok. Köylünün elinde de fındık yok. TMO’nun aldığı zaten 100 bin ton kadar bir fındık. 700 bin ton fındık var deniyordu. Bunun 600 bin tonu nerede? Köylüde de yok.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV